Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Zahraničí » Výstavba Kerčského mostu je pojištěna u ukrajinské pojišťovny

Výstavba Kerčského mostu je pojištěna u ukrajinské pojišťovny

19.4.2016, Zahraničí, oPojištění

Výstavba Kerčského mostu je pojištěna u ukrajinské pojišťovny

Stavba 19 kilometrů dlouhého mostu spojujícího Rusko s Krymským poloostrovem je pojištěna na 3,4 miliardy dolarů u Krymské první pojišťovny. Existují však pochyby, zda má pojišťovna dostatečné rezervy na krytí tak velkého projektu.

 

Obří Krčský most by měl do tří let propojit ruskou pevninu s Krymským poloostrovem a vytvořit tak hlavní zásobovací tepnu. Celý projekt je pojištěn na 288 miliard rublů, tedy asi 3,4 miliardy amerických dolarů u Krymské první pojišťovny. Šéf ruského Svazu pojistitelů Igor Jurgens, však pochybuje o možnostech pojišťovací společnosti kvůli nedostatečné výši jejích aktiv. V případě nehody, by prý nebyla schopna plnit závazky tak velkého projektu. „Takový závazek je schopno realizovat pouze prvních deset pojišťoven ze světového trhu, které jsou schopné vzít na sebe 10% rizika. Pojistit tak velkou stavbu u pojišťovny s nedostatečným kapitálem, je v západních zemích nemožné,“  řekl.

Krymská první pojišťovna sídlící v Sevastopolu, je zapsaná v obchodním rejstříku ukrajinských finančních institucí s platnou licencí. Dne 30. května 2014 se stala právním nástupcem „krymské pojišťovny.“

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

16.10.2015Viník sestřeleného Boingu nad Ukrajinou, je stále neznámý
10.06.2015Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději
01.06.2015Automobilový trh na Ukrajině se hroutí. EGAP vyplatil za export 800 milionů Kč
05.02.2015Kanadský Fairfax kupuje ukrajinskou QBE
05.01.2015EGAP skončil v loňském roce kvůli ukrajinské krizi v miliardové ztrátě

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.