Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Zahraničí » Pokuta, udělená Willis, je vážným varováním

Pokuta, udělená Willis, je vážným varováním

25.7.2011, Zahraničí, Insurance Times

Pokuta, udělená Willis, je vážným varováním

Pokuta ve výši 6,9 miliónů liber, kterou Financial Services Authority (FSA) udělil společnosti Willis, je důkazem toho, že regulační orgán vyvíjí tlak na vedoucí pracovníky, aby zajistili odpovídající systémy a kontroly, zabraňující úplatkům a korupci.

Tim Boyce z advokátní kancelář Osborne Clarke uvedl: "Pokuta, kterou dostal Willis ukazuje, že FSA zůstává zaměřena na to, aby vedla firmy k zvládání rizik jako je finanční kriminalita, což se týká zejména firem s mezinárodní působností, které posílají výplaty provizí do zahraničí."

Stejně jako pokuta ve výši 5.5 miliónů liber, kterou dostala v roce 2009 společnost Aon, šlo v případě Wilis o nedostatečný kontrolní systém a manažerský omyl, který neunikl pozornosti FSA, přestože Willis hlásil některé podezřelé transakce Serious Organised Crime Agency a zprvu se nezdálo, že by šlo o případy úplatků a korupce.

"Toto je oblast, kde FSA již nějakou dobu vysílá vážné varování směrem k pojišťovacím zprostředkovatelům. Roste rovněž tlak FSA na odpovědnost manažerů za zajištění odpovídajících systémů a kontrol, které by předcházely finanční trestné činnosti, zajišťovaly klientům vhodný výběr finančních produktů a chránily jejich peníze,“ dodal Tim Boyce.

Insurance Times

 

Zdroj: Insurance Times

Facebook Twitter

Související články

21.07.2011Willis dostal od FSA rekordní pokutu: téměř 7 miliónů liber
21.06.2011FSA žádá jednoznačný harmonogram zavádění Solvency II
21.04.2011Ředitelé britských pojišťoven se málo zajímají o Solvency II
12.07.2010Tak pokutuje FSA: za podvod 18 203 000 korun!
09.01.2009FSA udělila vysokou pokutu za úplatky a korupci

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.