Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Zahraničí » Německo: Pojistných podvodů je víc než kdy jindy

Německo: Pojistných podvodů je víc než kdy jindy

20.7.2011, Zahraničí, GDV

Německo: Pojistných podvodů je víc než kdy jindy

Pojistný podvod je na denním pořádku u všech skupin německé společnosti. Každý z pěti dotazovaných vidí v pojistném podvodu pouhý přestupek. Tresty za podvody jsou navíc silně podhodnoceny.

Nejčastějším cílem pojistného podvodu je pojištění domácnosti. Čtyřicet procent německých občanů je přesvědčeno o tom, že je možné pojišťovnu relativně snadno oklamat. Ukazují to výsledky nedávné studie GfK pro Svaz německých pojišťoven (GDV).

Čtyři procenta domácností otevřeně uvedla, že se v posledních pěti letech dopustila pojistného podvodu. Dalších sedm procent tvrdí, že mají zkušenosti s pojistným podvodem ze svého bezprostředního okolí. 11 procent respondentů odmítlo uvést, zda se dopustili v posledních pěti letech pojistného podvodu. 78 procent respondentů tvrdilo, že nemají nic společného s pojistným podvodem.

Průzkum GfK také ukázal, že většina pojištěnců si je vědoma toho, že pojistným podvodem jsou poškozeni všichni, takže je narušen princip solidarity.

Pro pojišťovny tak zůstává téma pojistného podvodu stále víc než aktuální. Od dubna letošního roku má německé pojišťovnictví k dispozici aktualizovanou verzi Hinweis- und Informationssystem (HIS), který slouží k odhalování pojistných podvodů.

GDV

Zdroj: GDV

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.