Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Zahraničí » Dvě exploze v USA zabily nejméně čtyři lidi

Dvě exploze v USA zabily nejméně čtyři lidi

21.1.2014, Zahraničí, Chicagotribute

Dvě exploze v USA zabily nejméně čtyři lidi

V pondělí došlo v centrální části USA ke dvěma výbuchům. Ve státě Nebraska šlo o továrnu na výrobu krmiva pro zvířata, kde po explozi vypukl rozsáhlý požár. Druhá exploze se ozvala v ocelárně ve státě Oklahoma.

Podle agentruy Reuters zatím nejsou příčiny neštěstí známé. Dohromady zatím přišli o život čtyři lidé, dalších 18 jich bylo zraněno.

V Nerbasce se část budovy po explozi zřítila. Uvnitř bylo v tu dobu 38 zaměstnanců, z nichž 36 se podařilo zachránit, čtyři z nich jsou ale v kritickém stavu. Příčina exploze je podle vyšetřovatelů nejasná, další šetření může trvat několik dní. Experti však továrnu na výrobu krmiva považují za rizikové, protože tam dochází k hromadění prachu ze surovin, který může způsobit požáry a exploze.  

Ke druhému výbuchu došlo v pondělí v ocelárně ve městě Madill v Oklahomě, kde při explozi tavící pece zemřeli dva lidé. I v tomto případě vyšetřovatelé po bezprostřední příčině neštěstí pátrají.

chicagotribune.com

Zdroj: Chicagotribute

Facebook Twitter

Související články

06.05.2013Továrna ve Westu spěje k bankrotu kvůli nedostatečnému pojištění odpovědnosti
19.04.2013Výbuch v Texasu: Zatím 15 mrtvých
29.04.2013Exploze v centru Prahy! Zasypaní lidé pod troskami
28.04.2013V troskách zřícené továrny v Dháce začalo hořet

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.