Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Zahraničí » Britský zprostředkovatel odsouzen na 12 měsíců za pojistné podvody

Britský zprostředkovatel odsouzen na 12 měsíců za pojistné podvody

12.4.2016, Zahraničí, oPojištění

Britský zprostředkovatel odsouzen na 12 měsíců za pojistné podvody

Britský pojišťovací agent Bandagu Manzeke, byl dopaden a odsouzen za prodej falešných pojistných smluv. Během jednoho roku si vinník přišel na 7 200 liber, tedy více, jak 240 tisíc korun.

Celý případ se odehrával v období od července 2014 do března 2015, Bandagu Manzeke během té doby zprostředkoval 30 pojistných smluv na životní pojištění s celkovou výší provize 7 200 liber, tedy 241 027 Kč. Všechny tyto smlouvy však uzavřel na falešná jména s nepravdivými údaji.

Jeho čin nebyl příliš promyšlený, neboť se ve smlouvách opakovaly některé adresy, včetně jeho vlastní.

Manzeke působil pod makléřskou společností Eunisure, která také jeho podvodné jednání odhalila. Podezření manažeři získali, když byla najednou řada z těchto smluv vypovězena. Manažeři společnosti pak na Manzekea zatlačili a on vše hned přiznal a slíbil, že provizi vrátí. Když však ze 7 200 liber vrátil jen 700 a ke zbytku se již neměl, společnost předala příslušné důkazy policejnímu oddělení Insurance Fraud Enforcement Department (IFED), který má na starosti finanční podvody spáchané na území Londýna.

Při výslechu pak přiznal, že se dostal do finančních potíží a použil falešné osoby a záznamy, protože se mu smlouvy nepodařilo prodat nikomu opravdovému.

Za pojistný podvod byl následně odsouzen na 12 měsíců vězení s dvouletou podmínkou a 120 hodin veřejně prospěšných prací. Jako náhradu škody musel doplatit zbylých 6500 liber.

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

16.03.2016Vyjádření OVB k 5 milionové pokutě: „Šlo o pochybení jednotlivců“
14.03.2016ČNB pokutuje OVB Allfinanz za klamavé obchodní praktiky částkou 5 milionů korun
22.03.2016Další pokuta od ČNB tentokrát 430 tisíc pro Hard Line Brokerage

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.