Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Zahraničí » Aktivity ASTRA pojišťovny jsou v normě. Ukázaly to závěry nucené správy

Aktivity ASTRA pojišťovny jsou v normě. Ukázaly to závěry nucené správy

13.5.2014, Zahraničí, opoisteni.sk

Aktivity ASTRA pojišťovny jsou v normě. Ukázaly to závěry nucené správy

Na největší rumunskou pojišťovnu ASTRA Asigurari byla před dvěma měsíci uvalena nucená správa. Na její další aktivity dohlížel nucený správce, kterým byla stanovena společnost KPMG. Do jaké míry může tento fakt ovlivnit fungování slovenské pobočky? Portál oPoisteni.sk zjisťoval více informací.

Od února na aktivity dohlížel správce

Na rumunskou pojišťovnu Astra Asugurari byla od února regulátorem pojišťovnictví (FSA - Finanční Supervizorská Autorita) uvalena nucená správa. Na její další aktivity dohlíží nucený správce KPMG.

"Na vysvětlení a lepší pochopení situace však musím dodat, že v krátké době po uvalení nucené správy bylo odvoláno celé vedení FSA a samotný prezident FSA byl vzat do vazby. Důvodem pro tyto kroky bylo podezření z korupce a prosazování zájmů jiné pojišťovny působící na trhu. Nucený správce - KPMG mezitím provedl různé kontroly zaměřené na objektivní zmapování skutečné situace v mateřské společnosti a koncem března KPMG zveřejnili informace o výsledcích kontroly, které potvrdily, že "aktivity ASTRA jsou v normálních parametrech."

Dopad na Slovensku pobočku pojišťovny

Rozhodnout o ukončení nucené správy může znovu pouze regulátor pojistného trhu FSA, jehož činnost a rozhodovací možnosti byly vzhledem k absencí vrcholného managementu z důvodů probíhajícího vyšetřování, významně poznamenány. "Po znovuobsazení pozic po odvolaných členech managementu FSA a určité" aklimatizaci" nového managementu kontrolního orgánu budeme doufat v co nejrychlejší přehodnocení výsledků kontroly a zrušení režimu nucené správy."

Na Slovensku podle slov Martina Bajla nejde pojišťovna cestou kopírování pojistného produktu z jedné země a následného zavedení do praxe bez jakékoliv obměny. "Snažíme se v maximální míře přizpůsobovat produkty požadavkům slovenského trhu a stavět na zkušenostech špičkových produktových odborníků, kteří mají dlouholeté zkušenosti s působením na domácích, ale i zahraničních trzích. Termín ukončení nucené správy v Rumunsku bude mít silný dopad na naše další kroky. Pokud se situace v mateřské společnosti nevyřeší, pravděpodobně nepadnou žádná zásadní rozhodnutí na expanzi do dalších zemí."

Otázka na tělo

Odpovídá Martin Bajla, ředitel obchodu a marketingu ASTRA pojišťovny

Do jaké míry může audit v rumunské "matce" ovlivnit vaše fungování na Slovensku?

Z právní stránky fungujeme jako pobočka pojišťovny z jiného členského státu. Určitě se nás daná situace může výrazně dotknout. Například ve svobodě a volnosti rozhodování. V případě změny v managementu se může stát, že nový management se bude snažit řídit své pobočky více direktivně. Na Slovensku jsme rádi, že máme plnou důvěru od vedení společnosti a máme volnou ruku při přípravě pojistných produktů.

Předtím jsem působil v jisté nadnárodní instituci, kde jsme se snažili nabízet produkty systémem McDonald´s, tedy stejné produkty se prodávaly ve všech zemích, kde daná finační společnost působila. Klienti očekávali jistý standard v oblasti produktů i služeb. V Astře se snažíme o individuální přístup k našim klientům, kterým chceme nabídnout nejlepší poměr mezi cenou a výkonem. Abychom toho dosáhli, potřebujeme mít silnou lokální svobodu, abychom mohli při pojišťování klientely zohledňovat podmínky našeho slovenského trhu. Předpokládáme a doufáme v tento scénář.

opoisteni.skZdroj: opoisteni.sk

Facebook Twitter

Související články

03.11.2011ASTRA Asigurari: Děvět měsíců lídrem rumunského trhu
09.08.2011Letem světem pojišťoven: Rumunsko
07.03.2014Největší rumunská pojišťovna ASTRA Asigurari je pod nucenou správou

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.