Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Veřejné zakázky » Šéf drah: Nejen statisícový plat, i miliony na pojistky

Šéf drah: Nejen statisícový plat, i miliony na pojistky

13.11.2011, Veřejné zakázky, Aktuálně.cz

Šéf drah: Nejen statisícový plat, i miliony na pojistky

Žaluda se v minulosti veřejně přihlásil mezi desítku nejlépe placených státních manažerů, když přiznal půlmilionový měsíční plat. Z informací, které nyní získal deník Aktuálně.cz, však dále vyplývá, že mu dráhy příjem podstatně vylepšovaly ještě dalšími bonusy.

A tentokrát je už řeč o milionech.

Kromě standardní výhody osobního vozu k soukromým účelům či doplácení nemocenské do výše průměrné mzdy dráhy platily Petru Žaludovi nejrůznější pojistky. Při odchodu má navíc nárok na "zlaté" odchodné, přesněji 24násobek průměru za celou dobu svého působení ve funkci.

Nemalé manažerské pojištění

"Doplňkové" složky Žaludova skutečného příjmu redakci Aktuálně.cz popsaly pod podmínkou anonymity zdroje z Českých drah. Státní akciovka totiž oficiálně platy a bonusy svých manažerů tají.

"Generální ředitel má například manažerské pojištění 83 400 korun měsíčně, rizikové pojištění 13 100 měsíčně, zaměstnavatel hradí i pojištění odpovědnosti a roční příspěvek na péči sto tisíc korun. Kromě toho má smlouvou zaručený stoprocentní bonus v závislosti na hospodaření," popsal Žaludovy příjmy zdroj, který je se všemi součástmi jeho smlouvy obeznámen.

Když deník Aktuálně.cz konfrontoval s uvedenými výhodami samotného Žaludu, potvrdil, že penzijní připojištění skutečně má, dále ale odkázal na tiskové oddělení Českých drah.

"Přesně z hlavy vám to neřeknu, nemám tu smlouvu před sebou," uvedl.

Jednotlivé pojistky, které dráhy za Žaludu platí, vycházejí měsíčně na desítky tisíc korun. Generálnímu řediteli pak zaručují miliony. Tak například zmiňované manažerské pojištění 83 400 korun: pro Žaludu to znamená stálý desetitisícový příjem až do konce života, nebo naopak miliony korun vyplacené ve chvíli, kdy o to požádá.

Tajemné dráhy

České dráhy doposud zveřejnily pouze platy svých špičkových manažerů, odtajnit všechny další bonusy včetně pojistek ale odmítly. Přitom právě případ generálního ředitele Žaludy ukazuje, že je důvod se na jejich výši ptát.

Když Žaluda po nástupu do Českých drah zveřejnil svůj plat, zdůrazňoval, že bere o polovinu méně než na své předchozí pozici v pojišťovně AXA. Právě o pojistkách se ale zapomněl zmínit.

(A to je také řešení pojišťovací hádanky, kterou jsem prostřednictvím editorialu zveřejnila 3. srpna 2011 a kterou do všech detailů popsal článek v Aktuálně.cz. My všichni, kteří se v tomto oboru pohybujeme, jsme věděli, že jinak to ani dopadnout nemohlo...)

Aktuálně.cz

Zdroj: Aktuálně.cz

Facebook Twitter

Související články

03.08.2011Pojišťovací hádanka

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.