Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Veřejné zakázky » Opět problém s veřejnými zakázkami- tentokrát šlo o pojištění studentů

Opět problém s veřejnými zakázkami- tentokrát šlo o pojištění studentů

24.2.2012, Veřejné zakázky, Dagmar Šístková

Opět problém s veřejnými zakázkami- tentokrát šlo o pojištění studentů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil veřejnou zakázku na pojištění studentů, vyhlášenou Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Zadavatel v podmínkách zadání a ani na základě žádosti o dodatečné informace nijak neurčil výši provize, která bude hrazena jeho makléři, společnosti ITEAD, a.s. Společnost Aon Central and Eastern Europe a.s. se proto obrátila se stížností na ÚOHS.

Úřad návrhu společnosti Aon vyhověl a konstatoval, že zadavatel pochybil, když v podmínkách zadání nevyčíslil výši provize pro makléře. Zadávací dokumentace tak byla neurčitá a uchazeči neměli dostatek informací ke zpracování nabídkové ceny. Zadávací řízení bylo úřadem zrušeno a zadavateli byla uložena povinnost k úhradě nákladů řízení (jedná se o částku ve výši 30 000 korun).

Úřad rovněž dovodil, že zadavatel při zadávání předmětné veřejné zakázky na výběr pojistitele nedisponoval informací o výši provize pro pojišťovacího makléře společnosti ITEAD, a.s., jelikož hodnota služeb, které by měly být pokryty touto provizí, nebyla v případě výběru této společnosti (ITEAD, a.s.) vysoutěžena v souladu se závěry vyplývajícími z rozhodovací praxe úřadu a soudů.

Zadavatelé budou muset při vyhlašování veřejných zakázek na pojištění uvádět konkrétní výši provize, čímž dojde ke zprůhlednění provizí nejen vůči zadavatelům, pojišťovnám, ale také vůči ostatním makléřům, kteří uvidí, kolik a kde ostatní inkasují. Lépe se budou identifikovat nevyhlášené zakázky na makléře, které v současné době zadavatelé často zadávají mimo režim zákona o veřejných zakázkách s odůvodněním, že služby pojišťovacího makléře jsou pro ně bezúplatné (zadavatelé v rozporu se zákonem nezohledňují provize, které makléři platí skrytě v rámci plateb pojišťovnám).

Rozhodnutí zatím není pravomocné, lze proti němu ještě do 15 dnů od doručení podat rozklad.

Dagmar Šístková

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.