Téma » Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?

Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?

23.9.2015, Téma, oPojištění.cz

Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?

Letošní třetí číslo Pojistného obzoru představilo nového výkonného ředitele Jana Matouška. V exkluzivním rozhovoru odpovídal na otázky směřované na ČAP i na technologie ve finančním sektoru. Další stránky časopisu jsou pak věnované nové legislativě, jejímu vývoji a dalším palčivým tématům.

Na dva a padesáti stranách naleznete také rozhovor s Tomášem Síkorou, který zhodnotil své působení v České asociaci pojišťoven a zároveň komentoval současná témata. Rubrika Na aktuální téma se pak soustřeďuje na problematickou regulaci zprostředkovatelských provizí. Specialistka na pojištění Kateřina Lhotská ve svém příspěvku okomentovala letošní vývoj v této, pro pojišťovnictví klíčové, oblasti, který se v určitě fázi zvrhl až v nedžentlmenskou politickou rozmíšku mezi ministrem financí Andrejem Babišem a poslancem za ČSSD Ladislavem Šinclem. Rubrika obsahuje také anketu s největšími hráči na trhu nebo například úvahu ředitele úseku pojištění osob Allianz pojišťovny Martina Podávky nad budoucností produktu životního pojištění. V rubrice Legislativa a právo okomentovali Vladimír Přikryl a Jana Čechová situaci okolo úrazového pojištění zaměstnanců. Ekonomické zprávy pak přinesla Drahomíra Murínová, která detailně popisuje, co přináší dohoda GATCA, jež umožní globální zavedení automatické výměny daňových informací a která prakticky kopíruje požadavky kladené na finanční instituce americkým zákonem FATCA.

V rubrice Pojistné spektrum se nestor českého pojišťovnictví Jaroslav Daňhel věnuje vývoji světové ekonomiky ve stínu řeckého úpadku a autorka nejlepší diplomové práce roku 2014 v hodnocení Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví Jana Rybková přináší detailní pohled na pojistný trh Lloyd´s. Do rubriky Ze světa přispěl specialista ČAP Ondřej Karel, který shrnul regulatorní události odehrávající se na unijním kolbišti. V domácích tématech najdete rozhovor s Pavlem Řehákem, předsedou představenstva „reinkarnované“ DIRECT Pojišťovny.

Pokud vás obsah zaujal, můžete si časopis předplatit zde.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

13.03.2015Vyšlo první číslo Pojistného obzoru v novém roce
01.08.2013Pojistný obzor: Odráží se povinné ručení ode dna?
29.07.2013Pojistný obzor: Jak si pojišťovny poradily s „unisex“ sazbami?
23.07.2013Pojistný obzor: Regulace není správným lékem, říká Jaroslav Daňhel
01.07.2013Pojistný Obzor: příspěvek Hasičskému záchrannému sboru

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.