Téma » Vyšel nový pojistně teoretický bulletin od ČAP

Vyšel nový pojistně teoretický bulletin od ČAP

25.1.2016, Téma, ČAP

Vyšel nový pojistně teoretický bulletin od ČAP

Pojistně teoretický bulletin Pojistné rozpravy přichází už se svým 33. číslem a jako obvykle budou pravidelní čtenáři jistě spokojeni s připravenou nabídkou článků. Podařilo se totiž zajistit renomované autory a širokou škálu odborných témat.

Aktuální vydání Pojistných rozprav čtenářům přináší popis aktuálního vývoje regulace pojišťovnictví v EU z pera JUDr. Jany Herboczkové z Ministerstva financí. Prof. Ing. Jaroslav Daňhel, CSc. a jeho kolegyně prof. Ing. Eva Ducháčková, CSc. v dalším článku popisují současné pojišťovnictví – podle nich se český pojistný trh (ne)vrací na cestu efektivnosti.

Další renomovaný autor Pojistných rozprav Ing. Jaroslav Mesršmíd, CSc., MBA přináší informace o tom, že směrnice o distribuci pojištění je ve finále. V této chvíli – konec prosince 2015 – zbývá schválit návrh směrnice na plénu Rady a zveřejnit jej ve Věstníku EU, což by mohlo nastat v lednu – únoru 2016. Z dalších příspěvků uveďme ještě článek specialisty na pojišťovnictví Drahomíra Kubáně, jenž svůj článek nazval Funkce kontroly zajišťování shody s předpisy v novele zákona o pojišťovnictví a Solventnosti II.

Nový bulletin je možné zakoupit zde za cenu 250 Kč (bez DPH).

Zdroj: ČAP

Facebook Twitter

Související články

12.01.2016Vyšel nový Pojistný obzor. Co najdete na jeho stránkách?
25.09.2015Pojistný obzor: Obhájí pojišťovny spořící složku? Díl 2.
24.09.2015Pojistný obzor: Obhájí pojišťovny spořící složku? Díl 1.
21.03.2014Právě vychází Pojistný obzor 1/2014
01.08.2013Pojistný obzor: Odráží se povinné ručení ode dna?
20.01.2016Vývoj havarijního pojištění: Jaké jsou aktuální trendy?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.