Téma » V mužské konkurenci se lépe prosazují mladší ženy

V mužské konkurenci se lépe prosazují mladší ženy

17.7.2015, Téma, Bisnode

V mužské konkurenci se lépe prosazují mladší ženy

Jednatelé společností s ručením omezeným a členové představenstev a dozorčích rad akciových společností jsou nejčastěji ve věku mezi 40 a 49 lety, a jednoznačně mezi nimi převládají muži. Ženy v orgánech českých firem tvoří jen čtvrtinu. Strukturu statutárních orgánů tuzemských firem podle pohlaví a věkové struktury dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

V obchodním rejstříku českých firem je na pozici jednatelů v případě společností s ručením omezených a členů představenstva nebo dozorčí rady v případě akciových společností zapsáno více než 475 000 fyzických osob. Se 73 % jednoznačně převládají muži, ženy tvoří zhruba čtvrtinu.

young_Women2

Členové orgánů tuzemských firem jsou nejčastěji ve věku mezi 40 a 49 lety (28,6 %), následuje věková kategorie 50 – 59 let (23,1 %), 30 až 39 let (21,3 %) a 18 až 29 let (6,6 %). „Čím nižší věková kategorie, tím vyšší podíl žen, nicméně ke genderové vyváženosti mají orgány tuzemských firem daleko,“ hodnotí výsledky studie analytička Bisnode, Petra Štěpánová. „Výsledky analýzy naznačují, že mladší ženy se v mužské konkurenci lépe prosazují,“ dodala analytička Petra Štěpánová

mlade_zeny

Zdroj: Bisnode

Facebook Twitter

Související články

18.09.2014Životní pojištění zůstane po navržených úpravách správným produktem pro zajištění se na stáří
18.06.2014ING Group oznámila cenové rozpětí nabízených akcií NN Group
16.06.2015Renata Mrázová odchází do centrály NN Group
30.03.2015NN má novou šéfku marketingu a vývoje produktů
18.03.2015Společnost Lloyd’s otevřela novou pobočku v Pekingu

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.