Téma » Pojišťovnictví v roce 2016 » Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitelka D.A.S. Jitka Chizzola

Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitelka D.A.S. Jitka Chizzola

31.12.2015, Pojišťovnictví v roce 2016, oPojištění.cz

Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitelka D.A.S. Jitka Chizzola

Jako každý rok, i letos naše redakce oPojištění oslovila přední osobnosti českého pojistného trhu, aby svým pohledem zhodnotily rok 2015 z pohledu vývoje pojistného trhu a nastínily změny, které se budou dotýkat roku 2016. Za uplynulý rok 2015 byla nejdůležitější událostí asi změna zákona č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví, která se však nekonala.

Tentokrát na otázky odpovídá generální ředitelka D.A.S., Mgr. Jitka Chizzola.

1) Můžete v krátkosti zhodnotit změny, které se na trhu tento rok staly, a jaký měly dopad na pojišťovny i trh?

Pozitivně se projevilo oživení ekonomiky, což bylo vidět obzvláště v segmentu podnikatelského pojištění. Hospodářský růst a ochota lidí a firem zodpovědně investovat je byla zkrátka vidět. Spíše negativní dopad na trh a spotřebitele podle mého názoru měla přetrvávající histerie kolem novely zákona o pojišťovnictví a regulace provizí v životním pojištění. 

2) Jak se bude pojišťovnictví vyvíjet v roce 2016?

Nejsem si jistá, jestli dojde k nějakým významným změnám. Záležet bude jistě na tom, jestli bude schválena novela zákona o pojišťovnictví a novela zákona o distribuci pojištění. To by mohlo poklidné vody českého pojistného trhu trochu rozvířit.

3) Jak Vaše společnost bojuje s pokulhávající finanční gramotností klientů?

Pro nás má finanční gramotnost klientů zvláštní rozměr také v tom, že bojujeme i s nízkou právní gramotností české populace. Lidé příliš nevnímají právní rizika svého jednání a podnikání a mají spíše tendenci ho podceňovat. Zaměřujeme se proto na rozšiřování právního povědomí lidí a budeme s tímto tématem intenzivně pracovat v rámci naší marketingové komunikace.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

30.12.2015Pojišťovnictví v roce 2016: ředitel obchodu a likvidační služby Agra pojišťovny Marek Bizoň
29.12.2015Pojišťovnictví v roce 2016: prof. Jaroslav Daňhel
28.12.2015Pojišťovnictví v roce 2016: výkonný ředitel USF, Jiří Šindelář
23.12.2015Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel UNIQA pojišťovny, Martin Žáček

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.