Téma » Pojišťovnictví v roce 2016 » Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Komerční pojišťovny, Stéphane Corbet

Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Komerční pojišťovny, Stéphane Corbet

21.1.2016, Pojišťovnictví v roce 2016, oPojištění.cz

Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Komerční pojišťovny, Stéphane Corbet

Jako každý rok, i letos naše redakce oPojištění oslovila přední osobnosti českého pojistného trhu, aby svým pohledem zhodnotily rok 2015 z pohledu vývoje pojistného trhu a nastínily změny, které se budou dotýkat roku 2016. Za uplynulý rok 2015 byla nejdůležitější událostí asi změna zákona č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví, která se však nekonala.

 

Tentokrát na otázky odpovídá předseda představenstva a generální ředitel Komerční pojišťovny, Stéphane Corbet

Můžete v krátkosti zhodnotit změny, které se na trhu tento rok staly, a jaký měly dopad na pojišťovny i trh?

Zásadní vliv na aktivity Komerční pojišťovny v roce 2015 mělo prostředí nízkých úrokových sazeb a především vývoj ceny českých státních dluhopisů. Tyto skutečnosti budou podstatným způsobem ovlivňovat vývoj trhu životního pojištění i v nadcházejících letech.Z pohledu zpoždění transpozice Solvency II do českého právního řádu, přináší toto samozřejmě jisté komplikace, nicméně z našeho subjektivního hlediska nepředstavují zásadní význam. Ale otázkou samozřejmě je, jak rychle se podaří schválit související právní normu tj. novelu zákona 277/2009 Sb., o pojišťovnictví. Současně bude klíčový další vývoj v otázce regulace pobídek.

Za Komerční pojišťovnu považuji rok 2015 za velmi úspěšný, což, mimo jiné dokládá ocenění v respektovaném hodnocení Hospodářských novin, kdy si naše společnost k obhajobě titulu Nejlepší životní pojišťovna 2015 v letošním ročníku připsala první místo i v kategorii Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna 2015.


Jak se bude pojišťovnictví vyvíjet v roce 2016?

Z našeho pohledu, tedy pojišťovny specializované na životní pojištění, nepředpokládáme žádné výrazné změny, tedy zachovávání současného, spíše stagnujícího trendu v této oblasti za současné rostoucí orientace k rizikovému životnímu pojištění na úkor spořících produktů.

Samozřejmě tento trend může být v letošním roce ovlivněn regulatorními změnami a to i mimo oblast životního pojištění, například v souvislosti s doplňkovým penzijním spořením.


Jak Vaše společnost bojuje s pokulhávající finanční gramotností klientů?

Společně s Komerční bankou, naším akcionářem a současně dominantním distributorem našich produktů, dlouhodobě vytváříme v pobočkové síti podmínky umožňující komfortní navigaci pro klienta ve smyslu optimálního nastavení portfolia finančních produktů.

Současně je naší prioritní snahou nabízet našim klientům produkty maximálně transparentní, segmentově orientované a podpořené kvalitním servisem bankovních poradců. Z pohledu klientské spokojenosti je dokladem našeho přístupu k této problematice i již výše zmiňované ocenění.

 

Děkujeme za rozhovor

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

21.01.2016Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Komerční pojišťovny, Stéphane Corbet
03.10.2014Komerční pojišťovna: Jednou z priorit je rozvoj spolupráce s externími partnery
15.04.2014Pojišťovny pod drobnohledem: Komerční pojišťovna
02.09.2013Německo: Nejoblíbenější komerční pojištění očima odborníků
20.11.2015Komerční pojišťovna nabízí pozici Referent správy smluv

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.