Téma » Pojišťovnictví v roce 2016 » Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Allianz, Jakub Strnad

Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Allianz, Jakub Strnad

21.12.2015, Pojišťovnictví v roce 2016, oPojištění.cz

Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Allianz, Jakub Strnad

Jako každý rok, i letos naše redakce oPojištění oslovila přední osobnosti českého pojistného trhu, aby svým pohledem zhodnotily rok 2015 z pohledu vývoje pojistného trhu a nastínily změny, které se budou dotýkat roku 2016. Za uplynulý rok 2015 byla nejdůležitější událostí asi změna zákonu č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví, která se však nekonala.

Tentokrát na otázky odpovídá generální ředitel Allianz, Jakub Strnad.

1) Můžete v krátkosti zhodnotit změny, které se na trhu tento rok staly a jaký měly dopad na pojišťovny i trh?

Zásadní změny roku 2015, týkající se životního pojištění a jeho regulace, se bohužel nestaly. Shodnout se na tom, co je ideální regulace, je těžké. Nejlepší by bylo, kdybychom dokázali naše služby nabízet tak, aby žádnou regulaci nepotřebovaly a byly vždy nabízeny ve prospěch klienta. Situace se ale dostala příliš daleko a určitá míra regulace už je nutná. A protože si myslím, že jakékoliv řešení je lepší, než žádné, doufám, že se uskuteční v roce následujícím.

2) Jak se bude pojišťovnictví vyvíjet v roce 2016?

Budoucnost vidím ve větší transparentnosti při popisu našich produktů a služeb. Jak po formální stránce, kdy věřím v její digitalizaci, tak i po stránce obsahové, kdy musíme výrazně zjednodušovat informovanost vůči klientům. S tím už jsme ostatně v Allianz začali.

3) Jak Vaše společnost bojuje s pokulhávající finanční gramotností klientů?

Podporujeme osvětu a vzdělávání, ale také tomuto trendu musíme jít naproti. Ani základní finanční gramotnost totiž nedokáže vyřešit složitost dnešních produktů. Našim úkolem je proto komunikaci týkající se produktů a služeb výrazně zjednodušit a oba tyto procesy k sobě přiblížit.

Allianz

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.