Téma » Novela zákona o pojišťovnictví » Novela zákona o pojišťovnictví neprošla třetím čtením. Návrh padá ze stolu. Zatím

Novela zákona o pojišťovnictví neprošla třetím čtením. Návrh padá ze stolu. Zatím

13.11.2015, Novela zákona o pojišťovnictví, oPojištění.cz

Novela zákona o pojišťovnictví neprošla třetím čtením. Návrh padá ze stolu. Zatím

Dnes poslanci ve třetím čtení překvapivě neschválili znění novely zákona o pojišťovnictví a zastavili dočasně její řešení.

 


Novela zákona č. 277/2009 sb. která obsahuje kontroverzní pozměňovací návrh regulující provize u životního pojištění, byla ve třetím čtením zamítnuta. Tento vývoj očekával asi málo, protože koaliční dohoda předurčovala novelu k hladkému průchodu Poslaneckou sněmovnou a druhé čtení tuto teorii jen podpořilo. O to větším překvapením je poslední rozhodnutí PS.

Zákon o pojišťovnictví má implementovat změny spojené s evropskou směrnicí Solvency 2. Ani k tomu však k prvnímu lednu nejspíš nedojde. Nejkontroverznější součástí novely byla ovšem regulace provizí a její rozložení na pět let lineárně. Z toho kroku měly strach všechny instituce i zprostředkovatelé, jejichž zisky pocházejí z větší části z životního pojištění. 

Připravujeme pro vás podrobný článek o vývoji v Poslanecké sněmovně.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

26.10.2015Novela zákona o pojišťovnictví. Jak to vidí pojišťovny.
06.11.2015Sněmovní rozpočtový výbor podpořil finální návrh zákona o pojišťovnictví
26.10.2015Jiří Šindelář za USF: Výsledek novely zákona o pojišťovnictví je až Kafkovsky bizarní
23.10.2015Pojišťovny nebudou muset platit zkrachovalým CK nad rámec sjednaného pojištění
23.10.2015Jak ovlivní zákon o pojišťovnictví pojišťovny a zprostředkovatele?
21.10.2015Zákon o pojišťovnictví prošel hladce do třetího čtení.

Komentáře

Upozornění (hanzl, 15.11.2015, 21:01)
Pane Šincle, ještě jste nebyl vydán mandátovým a imunitním výborem k trestnímu stíhání pro korupci. Také ZATÍM.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.