Téma » Novela 38 » Šincůlv spor s ministrem financí rozhodne disciplinární řízení

Šincůlv spor s ministrem financí rozhodne disciplinární řízení

7.7.2015, Novela 38, E15

Šincůlv spor s ministrem financí rozhodne disciplinární řízení

Začátkem června vznikl v Poslanecké sněmovně spor mezi poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem a ministrem financí Andrejem Babišem. Tento týden by měl sněmovní mandátový a imunitní výbor začít řešit případ „složka“.

16. června slovně napadl poslanec Ladislav Šincl, ministra financí před celou Poslaneckou sněmovnou, a nařkl ho střetu zájmů. Proti tomu se Andrej Babiš ihned ohradil a označil jeho „divadelní výstup“ za „koaliční podraz“. Následující den se ministr s poslancem sešel a během schůzky jej označil za „zlobovaného korupčíka“, na základě veřejně dostupných informací stažených z internetu, které vytahoval ze složky s Šinclovým jménem. Následně pak poslanec Šincl odstartoval mediální tsunami, která naplnila zpravodajské servery opětovným propíráním nekalých zprostředkovatelských praktik, StB minulostí a chováním Andreje Babiše a přetáhla tak věcnou debatu o zákonech do zbytečných politických svárů.


 

Čtěte také:Divoké jednání o provizích ve sněmovně

 

Přestože Ladislav Šincl nechtěl původně věc řešit přes disciplinární řízení, jeho strana mu to doporučila a on tedy případ ohlásil na sněmovním mandátním imunitním výboru. Ten zahájí disciplinární řízení s ministrem financí možná už při dnešním zasedání.

V podobném disciplinárním řízení hrozí ministru Babišovi pokuta až do výše jednoho poslaneckého platu. Všichni si jistě dokážeme představit, jaký bude mít takto vysoká pokuta na třetího nejbohatšího člověka v České republice dopad a jaký význam má tedy samotný proces.

Foto: aktualne.cz

Zdroj: E15

Facebook Twitter

Související články

17.06.2015Divoké jednání o provizích ve sněmovně
23.06.2015Situace kolem novely 38. Jednání stojí, hlavy chladnou.
24.06.2015Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny
01.06.2015Jistoty Šinclova návrhu: poškozený spotřebitel a eldorádo pojišťoven
20.05.2015Slabiny Šinclova návrhu k novele 38, poslanci projednali se zástupci pojišťoven a zprostředkovatelů
29.06.2015Diskuse: Esa českého pojišťovnictví o vývoji a budoucnosti nové legislativy
29.06.2015Diskuse: Esa českého pojišťovnictví o vývoji a budoucnosti nové legislativy. Díl II.
29.06.2015Diskuse: Esa českého pojišťovnictví o vývoji a budoucnosti nové legislativy. Díl III.

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.