Téma » Novela 38 » Projednání zákona o pojišťovnictví a pojišťovacích zprostředkovatelích opět odloženo

Projednání zákona o pojišťovnictví a pojišťovacích zprostředkovatelích opět odloženo

3.2.2016, Novela 38, oPojištění.cz

Projednání zákona o pojišťovnictví a pojišťovacích zprostředkovatelích opět odloženo

Vláda dnes opět odložila projednávání zákona o pojišťovnictví a rovněž o pojišťovacích zprostředkovatelích. Přestože již bylo zveřejněno nové znění novely 38, nepřinesl dnešek žádný další vývoj.

 

Česká republika stále čeká na schválení důležitého implementačního zákona o pojišťovnictví č.277/2009 sb., který má uvést v platnost evropskou směrnici Solvency 2. Dnes měla vláda projednat nové znění české úpravy a rovněž probrat zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích č.38/2004 sb., který již získal novou podobu. O novinkách v novele 38 jsme vás informovali v článku: Nové znění novely zákona 38. Rizikové životní pojištění bez regulace.

Obě jednání vlády týkající se zmíněných předpisů však byla dnes opět odložena.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

29.01.2016Nové znění novely zákona 38. Rizikové životní pojištění bez regulace.
14.01.2016Projednávání novely zákona o pojišťovnictví se odkládá na únor
16.11.2015Stanovisko Ministerstva financí k neschválení novely zákona o pojišťovnictví
26.10.2015Jiří Šindelář za USF: Výsledek novely zákona o pojišťovnictví je až Kafkovsky bizarní
26.06.2015Iniciativa pro finanční gramotnost vnímá vývoj ohledně novely zákona o pojišťovnictví s obavami

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.