Téma » Novela 38 » Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny

Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny

24.6.2015, Novela 38, E15, iDNES

Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny

Spor mezi poslancem Ladislavem Šinclem a ministrem financí Andrejem Babišem, vyvolal minulý týden konflikt i mezi ANO a ČSSD. Celá kauza byla i silně medializována a nyní to vypadá, že ministerstvo financí pozměňovací návrh stáhne.

S návrhem na stažení přišli v úterý lidovci, aby uklidnili spor mezi sociální demokracií a hnutím ANO. Předsedové koaličních stran se ddohodli, že doporučí koaličním poslancům hlasovat tak, aby byl sněmovní tisk 414 (vládní návrh novely zákona o pojišťovnictví), vzhledem k transpozičním závazkům vyplývajícím z práva EU, schválen v nejkratším možném termínu a bez regulace provizí či nákladů na sjednávání pojištění navrhované poslancem Ladislavem Šinclem.

Zároveň se dohodli, že chtějí tuto problematiku řešit v novele zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích. Proto se navrhuje zpětvzetí sněmovního tisku 415 (vládní návrh novely zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích) z projednávání v Poslanecké sněmovně a následné doplnění tohoto vládního návrhu o úpravu odpovídající kompromisnímu pozměňovacímu návrhu Ministerstva financí, opětovné projednání této problematiky na úrovni vlády a následné předložení vládního návrhu Poslanecké sněmovně, uvedl pro oPojištění.cz Michal Žurovec z oddělení vnější vztahy MF.

Ano, na předsednictvu jsme to probrali. My jako ministerstvo požádáme vládu o stáhnutí toho zákona, abychom předložili nový návrh ministerstva financí,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. Původní návrh byl prý špatný. Vláda by o stažení zákona měla rozhodnout příští týden.

Zdroj: E15, iDNES

Facebook Twitter

Související články

09.04.2015Novela zákona 38 prošla v Poslanecké sněmovně prvním čtením a rozpravou
15.01.2015Novela zákona o daních z příjmů – do hry vstoupila ČNB
19.06.2015Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl vyjádřil podporu Šinclově pozměňovacímu návrhu.
01.06.2015Jistoty Šinclova návrhu: poškozený spotřebitel a eldorádo pojišťoven
20.05.2015Slabiny Šinclova návrhu k novele 38, poslanci projednali se zástupci pojišťoven a zprostředkovatelů

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.