Téma » Nová čísla Pojistného obzoru jsou nyní přístupná zdarma

Nová čísla Pojistného obzoru jsou nyní přístupná zdarma

21.3.2016, Téma, Pojistný obzor

Nová čísla Pojistného obzoru jsou nyní přístupná zdarma

Odborný čtvrtletník českého pojišťovnictví Pojistný obzor, který každé čtvrtletí komentuje vývoj ekonomiky členských pojišťoven České asociace pojišťoven, mění svou strategii a je přístupný zdarma.

Tento časopis jste po mnoho let, i desetiletí, mohli číst výhradně v papírové podobě. Pojistný obzor se však rozhodl, že chce přibližovat informace o pojišťovnictví co největšímu počtu čtenářů. V elektronické podobě si nyní můžete Pojistný obzor přečíst na svém počítači, na tabletu nebo smartphonu.

Za novou podobou stojí studio Grafite a titulní stranu budou pravidelně zdobit originální tematické ilustrace talentovaného českého umělce Patrika Antczaka. Aktuální číslo najdete vždy 15. března, června září a prosince na pojistnyobzor.cz, kde bude navíc zpřístupněn i archiv všech vydání od roku 2000. Obdobné změny se pak týkají rovněž teoretického bulletinu Pojistné rozpravy.

Pojistý obzor

Co najdete v březnovém čísle?

Generální ředitelka Insurance Europe Michaela Koller vám představí, jaká témata se probírají na evropské úrovni. Znovuzvolená předsedkyně Asociace českých pojišťovacích makléřů Jiřina Nepalová pak prozradí, jaký vztah má AČPM k problematice regulace zprostředkovatelských provizí. V rubrice Na aktuální téma se analytik společnosti SUPIN Petr Jedlička zaměřil na oblast pojištění odpovědnosti v občanském životě a přináší základní vhled do této pro rok 2016 prioritní problematiky. V legislativní rubrice specialista ČAP Ondřej Karel vysvětluje, co přinese transpozice směrnice o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů. Za připomenutí dále stojí otvírák rubriky Ekonomické informace, kde se profesor Jaroslav Vostatek zaměřil na novelu zákona o penzijním připojištění. Ještě také upozorňujeme na tradiční anketu mezi řediteli pojišťoven na téma „Jaký bude rok 2016“, která načíná informace z tuzemského dění. Aktuální číslo také přináší novou rubriku Z bankovnictví.

 

Zdroj: Pojistný obzor

Facebook Twitter

Související články

12.01.2016Vyšel nový Pojistný obzor. Co najdete na jeho stránkách?
25.09.2015Pojistný obzor: Obhájí pojišťovny spořící složku? Díl 2.
24.09.2015Pojistný obzor: Obhájí pojišťovny spořící složku? Díl 1.
23.09.2015Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.