Téma » Na Kickstarteru uspěl projekt na tvorbu komiksu o pojištění

Na Kickstarteru uspěl projekt na tvorbu komiksu o pojištění

21.8.2015, Téma, oPojištění.cz

Na Kickstarteru uspěl projekt na tvorbu komiksu o pojištění

Populární startupový portál Kickstarter pomohl uskutečnit již nesčetné množství projektů aktivních lidí bez kapitálu. Kromě klasických produktů, je na crowdfundingových stránkách možné podpořit i umělce a v tomto případě kreslíře komiksové série Insurance. 

Autorem projektu je Ben Grisanti. Komiksový kreslíř z amerického Buffala, který vystudoval sociologii, ale láska k technologiím a grafice ho přivedla ke komiksům. Ve spolupráci s ilustrátorem Mikem Alvarezem vytvořil již pět komiksů a tento projekt, je jejich šestým. Za sérii Insurance je to již třetí díl. První dva dokonce autoři prezentovali na Garden State Comic Festu v New Jersey. 

ins12_autor

Autoři komiksu Ben Grisanti (vlevo) a Mike Alvarez (vpravo)

V každém díle Insurance se řeší jedena pojistná událost, která nemá daleko k detektivnímu příběhu s mnoha charaktery, mluvícími zvířaty a důležité je také dodat, že i s nadpřirozenými bytostmi. Sám autor popisuje prostředí komiksu takto:

„Dalo by se říct, že když jsou všichni vaši klienti šílení nekromanti, staří upíři, kouzelníci a okultisti, není neobvyklé se cítit, jako, že jsou vaše dny sečteny. Hlavní hrdina Earl Gratz by mohlo být jedním z nejlepších pojišťováků v oboru, pokud jde o pojištění magických a strašidelných artefaktů, jen kdyby mohl pracovat na pozici, která nezahrnuje neustálý strach o vlastní bezpečnost. Vítejte ve světě Pojištění, kde se fantastično a hrůzostrašno stává všední záležitostí nejen skrze klasickou byrokracii."


serie

V příběhu se vyskytuje mnoho postav a za zmínku určitě stojí tyto tři. Pokud by vás projekt zajímal více, můžete se podívat na Kickstarter na stránky projektu. Nyní již však uplynula doba na zasílání příspěvků. 

ins1

Earl

ins3

               Blair

ins7

             Můmie

 

Autoři nakonec vybrali 1091 amerických dolarů z potřebných 500, na čemž se podílelo 40 dárců a fanoušků komiksu. Díky výrazně vyšší částce, kterou autoři vybrali, mají nyní v plánu vytvořit nejen třetí, ale i čtvrtý díl unikátního komiksu.

Pamatujete, na začátek tohoto roku, kdy jsme se v jedné aknetě ptali jak přiblížit pojištění lidem? Tehdy padl názor, že by oboru prospělo vytvořit nějakého kladného hrdinu a propagovat jej ve filmu nebo seriálu. Tohle asi není úplně ideální, ale alespoň se trochu blížíme zábavné popularizaci profese.

Autor: Viktor Kořínek
Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.