Téma » Logika Loga » Logika loga českých pojišťoven: AIG

Logika loga českých pojišťoven: AIG

25.2.2016, Logika Loga, oPojištění.cz

Logika loga českých pojišťoven: AIG

Pojistně-grafický seriál Logika Loga nás provází „obrázky“ a „symboly“ které máme den co den na očích, ale mnohdy nám ani nedojde, co symbolizují. Přitom často vystihují podstatu a filozofii celé pojišťovny. V tomto seriálu si projdeme jednotlivé „ikony“ pojistného trhu a dozvíme se něco o jejich významu. Dnes budeme pokračovat pojišťovnou AIG.

AIG kdysi AIG dnes

Logo AIG (zkratka od American International Group) se během působení na trhu nijak výrazně neměnilo, razantní obměnou prošla společnost v několika zemích, včetně České republiky, kde mezi lety 2009 a 2012 vystupovala pod značkou Chartis Europe Limited. Poté se opět přešlo pod mezinárodně uznávanou značku AIG a k novým výzvám se společnost postavila s modernizovaným logem.

V České republice vystupuje společnost již pod šestým názvem za 24 let působení, přičemž nejdéle (9 let) vydržel název První americko-česká pojišťovna a.s. Současné AIG Europe Limited, organizační složka pro Českou republiku funguje od zmiňovaného roku 2012. Poslední úprava proběhla na konci roku 2015, kdy ke klasickému logu přibyla registrační ochranná značka, o další změně či úpravě se momentálně neuvažuje.

AIG_past

Jak a proč

Tehdejší CEO Bob Benmosche se při představování modernizovaného loga, uvedeného po překonání nejtěžšího období v historii firmy, vyjádřil takto: „Současná podoba loga symbolizuje přestavěnou a dopředu hledící AIG – moderní, dynamickou, transparentní a oživenou.“  

Největší z největších

Velikost a umístění největšího loga AIG bohužel není znám. Největší pozornosti se mu ale určitě dostává na dresech novozélandských ragbistů All Blacks, jejichž je AIG sponzorem.

 ALLblack

Hodnota loga

Podle žebříčku Global 500 z roku 2015 je AIG 199. nejhodnotnější značkou světa s hodnotou těsně přes 6,5 miliardy dolarů.

 


 

 

Pro ty, kteří nikdy neviděli slavnou Haku od novozélandských světových šampionů v ragby, máme video.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

17.02.2016Logika loga českých pojišťoven: AXA
10.02.2016Logika Loga českých pojišťoven: Allianz
03.02.2016Logika Loga českých pojišťoven: UNIQA pojišťovna
22.02.2016Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích
11.02.2016AIG hledá kandidáta na pozici: Client Policy Servicing Representative
01.02.2016AIG nabízí volnou pracovní pozici: Legal Officer
17.12.2015AIG představuje vylepšené D&O - pojištění odpovědnosti manažerů
16.10.2015AIG hledá kandidáta/ kandidátku na pozici: Specialista zákaznického centra
16.10.2015AIG hledá kandidáta/ kandidátku na pozici: Trenér/ka call centra (supervisor/ka)
05.08.2015Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.