Téma » Kooperativa doprovází do Mexika Czech Republic Rally Team

Kooperativa doprovází do Mexika Czech Republic Rally Team

17.10.2015, Téma, Kooperativa

Kooperativa doprovází do Mexika Czech Republic Rally Team

Včera odstartoval další ročník závodu La Carrera Panamericana, kterého se po loňské úspěšné premiéře opět účastní i Czech Republic Rally Team. Vojtěch Štajf a Petr Kačírek si dali za cíl navázat na skvělá umístění z loňského roku -  Štajf vyhrál svoji třídu a Kačírek ve své kategorii skončil čtvrtý. České posádky jsou v ní i letos jedinými zástupci středoevropského regionu. Záda jim kryje pojištění od Kooperativy.

Oba piloti si kladou ambiciózní cíl – dostat se v konkurenci supervýkonných amerických Studebakerů a Fordů Mustang do první desítky absolutního pořadí a být v popředí klasifikace svých tříd - Štajf jede s vozem Subaru GSR Coupé  ve třídě do 1600 ccm, Kačírek s BMW 3,0 CS obsadil kategorii třílitrových šestiválců. Design vozů i celého týmu navrhl Jan Pištěk, syn legendárního návrháře Theodora Pištěka.

Závod startuje ve městě Tuxla Gutierrez v jihomexického státě Chiapas. Cíl je po sedmi etapách 22. října ve městě Durango. „Veškerou techniku jsme z kontejneru vyložili ve Veracruz. Cesta na jih Mexika s veškerým materiálem nám trvala dva dny. Chiapas je nejchudším z mexických států s vysokou kriminalitou, kde jsou přepady cizinců na denním pořádku. Snad to ve zdraví přežijeme," věří Vojta Štajf.

Celý tým, včetně jezdců a jejich doprovodu, čítá 16 lidí. Kromě pojištění přepravy pro auta a materiál v kontejneru pro ně proto Kooperativa připravila komplexní cestovní pojištění. Zároveň z celé akce opět bude vznikat dokumentární film a nově i kniha, která celé dobrodružství připomene. Proto veze tým kromě náhradních dílů pro vozy i nákladnou foto a video výbavu. „Standardní cestovní pojištění by případné škody na fototechnice nepokrylo, proto jsme pro Czech Republic Rally Team připravili vyšší limity, které jim dávají potřebnou jistotu,“ představuje některé detaily pojištění Jana Konvalinová, vedoucí Odboru cestovního pojištění v Kooperativě.

Také letos podpoří českou účast patronka týmu – Anna Polívková. A to přesně šedesát let poté, co její dědeček Jaroslav Juhan chtěl ve slavném mexickém závodu útočit na vítězství, ale soutěž byla po tragédii v Le Mans mexickou vládou nakonec zrušena.

Zdroj: Kooperativa

Facebook Twitter

Související články

19.08.2015Za kontaminovanou vodu v Dejvicích už Kooperativa vyplatila přes 27 milionů
10.07.2015Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?
27.05.2015Zlatá Koruna: mezi pojišťovnami nadále kraluje Kooperativa
25.05.2015Detektivové pojišťovny Kooperativa se podíleli na akci MEDICAL
19.05.2015Kooperativa většině svých klientů připíše zhodnocení 3,4 %
16.04.2015Jak zvládli první kvartál detektivové z Kooperativy a ČPP?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.