Téma » ČNB vydává speciální edici pamětních mincí pro MS v hokeji 2015

ČNB vydává speciální edici pamětních mincí pro MS v hokeji 2015

15.5.2015, Téma, ČNB

ČNB vydává speciální edici pamětních mincí pro MS v hokeji 2015

Blíží se hokejový víkend a české hokejisty čeká silný soupeř v podobě Kanady. Našim hokejistům bude fandit celé Česko a s ním i Česká národní banka a mincovna. Pro MS v ledním hokeji připravila speciální sadu pamětních mincí.

Česká národní banka a Česká mincovna k právě probíhajícímu 79. mistrovství světa v ledním hokeji, vytvořila novou sadu oběžných mincí v běžné kvalitě s motivem mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě.

Sada obsahuje standardní české mince v nominálních hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které neprošly oběhem a byly vyraženy v roce 2015. Edice se razila v limitované edici 10 000 kusů.

zetonMS2015

 

Sérii doplňuje zlatý žeton, na němž jsou maskoti mistrovství světa, králíci Bob a Bobek, oblíbené postavy kreslíře Vladimíra Jiránka. Žeton ze severského zlata o průměru 30 mm a hmotnosti 14 g navrhla medailérka Irena Hradecká, DiS.

 

MS_hokej_2015

Mince můžete koupit v e-shopu ČNB zde. Jedna série mincí Vás vyjde na 550 Kč.

MS_hokej_2015_obal

Zakoupit je možné i zlatou a stříbrnou medaili s motivy MS v hokeji 2015. Zlatá vás přijde na 6 900 Kč, stříbrná na 750 Kč.

zlatoMS2015

Tato série mincí je poslední na další pětileté období 2016–2020. V tomto časovém horizontu se žádné další pamětní mince s ledním hokejem neplánují. Od roku 1980 vydala ČNB celkem 10 mincí se sportovními motivy. Z pohledu sportů patří po dvou mincích lednímu hokeji, fotbalu a lyžování, po jedné pak dostihům, tenisu, atletice a poslední dnes už poněkud specifickému námětu, spartakiádě. Z pohledu připomenutých událostí bylo pět mincí věnováno výročím založení sportovních svazů a unií, dvě mistrovstvím světa a po jedné konání závodů a akcí. Jen jediná mince je však věnována samotnému sportovci – je to dvousetkoruna z roku 2013 k 100. výročí narození fotbalisty Josefa Bicana.

Mince s Jardou Jágrem?

Nabízí se proto zauvažovat, zda by příští mince s hokejovým motivem nemohla být věnována některému z našich proslulých hokejistů. Co takhle minci v hodnotě 68 Kč a Jaromírem Jágrem blyštícím se na zadní straně?

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: ČNB

Facebook Twitter

Související články

02.05.2015Že hokejisty kryjí chrániče vědí všichni, jak se ale chrání před dalšími riziky šampionátu?
01.05.2015Nemůžete na hokej? Příště zkuste lístky pojistit

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.