Téma » Anketa Pojišťovna roku 2014: Dominance České podnikatelské pojišťovny

Anketa Pojišťovna roku 2014: Dominance České podnikatelské pojišťovny

22.5.2015, Téma, oPojištění.cz

Anketa Pojišťovna roku 2014: Dominance České podnikatelské pojišťovny

Odborná anketa Pojišťovna roku, nad kterou letos převzal záštitu Ministr financí Andrej Babiš a jež je organizována Asociací českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz, má za sebou další ročník. Pomyslného „zlatého slavíka“ si odnesla Česká podnikatelská pojišťovna, která ve čtyřech hlavních kategoriích získala dvě první a dvě druhá místa. Kategorii specializované pojištění již podeváté v historii ankety ovládla ERV Evropská pojišťovna.

Nové pořadí

Na sedm stovek pojišťovacích makléřů registrovaných Českou národní bankou dostalo během jarních měsíců příležitost zamyslet se nad kvalitou a rozsahem služeb tuzemských pojistitelů a porovnat jejich výkony v roce 2014. A jak konkrétně se odrazil jejich názor v pěti hodnocených kategoriích? Česká podnikatelská pojišťovna obsadila první místa v kategoriích Pojištění průmyslu a podnikatelů a Autopojištění, Pojištění občanů ovládla Kooperativa pojišťovna a v Životním pojištění se radovala Pojišťovna České spořitelny. Samostatnou kapitolou jak pak kategorie Specializované pojištění, kterou již po deváté v řadě opanovala rekordmanka soutěže ERV Evropská pojišťovna. „Posun ČPP na přední příčky ve všech kategoriích – pro srovnání v loňském ročníku ČPP získala tři bronzové a jednu bramborovou medaili – je bezpochyby výsledkem dlouhodobé koncepční spolupráce s makléři v celém vedení pojišťovny. Musím zde ale vyzdvihnout téměř buldočí úsilí, s jakým svůj tým vede generální ředitel ČPP Jaroslav Besperát, který má na tomto skvělém výsledku výraznou osobní zásluhu,“ okomentoval 15. ročník ankety předseda AČPM Ivan Špirakus.

 

Překvapení mezi makléři

V žebříčku Pojišťovací makléř roku 2014, kde naopak členské pojišťovny ČAP hodnotí spolupráci s makléři, získala premiérové prvenství společnost RESPECT. „Výsledky kategorie Pojišťovací makléř roku přinesly překvapení, oproti loňskému ročníku se totiž v pořadí objevili hned tři noví makléři, a vítězné společnosti RESPECT se dokonce podařilo předskočit loňského výherce RENOMII i stálici INSII. Celkově pak můžu říci, že pojistný trh u nás je saturovaný, vyspělý a velmi konkurenční, a to je pro všechny jeho účastníky jistě velmi pozitivní zpráva. I přes dílčí problémy je spolupráce mezi pojišťovnami a makléři na velmi vysoké úrovni, což společně s vysokou kvalitu poskytovaných služeb každoročně potvrzuje i tato tradiční anketa,“ popisoval své dojmy výkonný ředitel ČAP Tomáš Síkora.

IMG_5120

Osobnost pojistného trhu

Prezidium AČPM na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již tradičně udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. V aktuálním ročníku byl oceněn Ing. Zdeněk Voharčík, bývalý předseda Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) a dlouholetý šéf makléřské společnosti GrECo JLT Czech Republic. 

Slavnostní galavečer

Výsledky ankety organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu oznámili na slavnostním galavečeru ve Velkém sále Slovanského domu v Praze. Ceremoniálu se zúčastnilo na 200 makléřů, top manažerů pojišťoven, představitelů asociací finančního trhu, vybraných mediálních partnerů a dalších významných hostů. Galavečeru předcházelo již tradiční Makléřské odpoledne jako neformální pracovně-společenské setkání těch, kteří v anketě hodnotili.

IMG_5172

Spolupráce se studenty

Organizátoři rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové o ztvárnění udělované ceny. Prvenství za svůj originální návrh a šek na 15 000 Kč získal stejně jako v loňském roce Pavel Výtisk, student II. ročníku oboru design skla VŠUP.

IMG_5196

 

Výsledky ankety Pojišťovna roku 2014:

Pojištění průmyslu a podnikatelů

1. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3. Allianz pojišťovna, a.s.

4. UNIQA pojišťovna, a.s.

5. AIG Europe Limited, organizační složka pro ČR

 

Pojištění občanů

1. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

2. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

3. Allianz pojišťovna, a.s.

4. Česká pojišťovna, a.s.

5. UNIQA pojišťovna, a.s

 

Autopojištění

1. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2. Allianz pojišťovna, a.s.

3. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

4. UNIQA pojišťovna, a.s.

5. Česká pojišťovna, a.s.

 

Životní pojištění

1. Pojišťovna České spořitelny, a.s., VIG

2. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

3. Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

4. Allianz pojišťovna, a.s.

5. Generali Pojišťovna a.s.

 

Specializovaný pojistitel

1. ERV Evropská pojišťovna, a.s.

2. Pojišťovna VZP, a.s.

3. D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR.

4. AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.

5. Atradius Credit Insurance N.V., organizační složka

 

Pojišťovací makléř roku 2014

1. RESPECT, a.s.

2. RENOMIA, a. s.

3. INSIA a.s.

4. SATUM CZECH s.r.o.

5. OK GROUP a.s.

 

 IMG_5117

IMG_5128

IMG_5175

IMG_5274

 

Velkou galerii fotografií naleznete na našich facebookových stránkách ZDE.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

22.05.2015Anketa Pojišťovna roku 2014: Dominance České podnikatelské pojišťovny
08.04.2015Pojišťovna roku 2014 – jubilejní 15. ročník ankety vyhlášen
21.05.2014Pojišťovna České spořitelny: druhé místo v životním pojištění - Pojišťovna roku 2013
21.05.2014Allianz získala v makléřské soutěži Pojišťovna roku dvě zlata, stříbro i bronz
20.05.2014V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa  
01.04.2014AČPM vyhlašuje odbornou anketu Pojišťovna roku 2013
10.09.2013Česká Pojišťovna je nejpřívětivější neživotní pojišťovna roku 2013
23.05.2013Pojišťovna roku 2012: Vítězi jsou Kooperativa, Pojišťovna ČS a ERV

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.