Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » VW dostal pokutu od Jižní Koreji 313 milionů

VW dostal pokutu od Jižní Koreji 313 milionů

26.11.2015, Technologie, iHNed.cz

VW dostal pokutu od Jižní Koreji 313 milionů

Německý automobilový koncern Volkswagen dostal od Jižní Koreji pokutu 14,1 miliardy wonů (313 milionů korun) kvůli manipulacím s emisními testy. Současně firmě bylo nařízeno svolání 125 522 naftových vozů k úpravě, aby už nebyly schopny s daty o emisích manipulovat. Jde o posud nejvyšší pokutu, jaká kdy byla v Jižní Koreji nějaké automobilce vyměřena.

Jihokorejské ministerstvo životního prostředí navíc oznámilo, že bude i dále pokračovat ve zkoumání dalších 30 000 naftových vozů značky Volkswagen, u kterých se zatím neobjevily důkazy o podvádění s emisemi. Ministerstvo dodalo, že vyšetřování rozšíří i na další výrobce.

„Dnešní opatření (Jižní Koreje) jsou podobná tomu, co dělá řada dalších zemí. Německo nařídilo povinné svolávání vozů, zatímco Spojené státy zahájily proces stanovení výše pokuty," uvedla analytička Esther Yimová ze společnosti Samsung Securities.

Jižní Korea se nicméně stala po USA první zemí, která se rozhodla potrestat VW na základě vlastních emisních testů.

Volkswagen se v září nechal slyšet, že software umožňující falšování údajů o emisích, instaloval po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut, včetně 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto. V celé Evropské unii VW díky tomuto skandálu svolá na 8,5 milionu automobilů k úpravám.

Celkové náklady pokut, právní spory a svolávání automobilů VW, by se podle analytiků, mohly vyšplhat až přes 40 miliard eur (bilion korun). V USA bylo softwarem umožňujícím falšovat výsledky emisních testů, vybaveno 480 000 aut. Za každý z těchto automobilů, firma zaplatí pokutu 37 500 dolarů. Celková pokuta jen v USA, by tedy mohla dosáhnout až 18 miliard dolarů (460 miliard korun).

Tento skandál s falšováním výsledků emisních testů, trvá již od 18. září. Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) tehdy obvinila Volkswagen z užívání softwaru, který dokázal při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku.

Zdroj: iHNed.cz

Facebook Twitter

Související články

25.11.2015Volkswagen po třetí: i Audi má problémy s emisemi
05.11.2015Volkswagen podváděl i při měření emisí oxidu uhličitého. Koncern to bude stát další 2 miliardy
22.09.2015Německý Volkswagen čelí skandálu s podvodem měření emisí
20.11.2015Americký úřad po Volkswagenu chce, aby odkoupil některá auta od zákazníků
29.09.2015Jaký bude mít skandál Volkswagenu vliv na pojišťovny?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.