Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Uživatelé sociálních sítí, dávejte velký pozor na zloděje!

Uživatelé sociálních sítí, dávejte velký pozor na zloděje!

15.4.2010, Technologie, Direct pojišťovna

Uživatelé sociálních sítí, dávejte velký pozor na zloděje!

Stačí se na Facebooku či Twitteru pochlubit popisem nebo fotografií luxusního vybavení bytu, uvést adresu svého bydliště, následně napsat, že s celou rodinou odjíždíte na dovolenou, a dáte tím zloději dokonalý tip na vykradení bytu.
Pokud uživatelé sociálních sítí nedodržují základní pravidla bezpečnosti, zvyšují tím riziko, že jejich domácnost navštíví zloděj. Jedna z nejvýznamnějších mezinárodních pojišťovacích skupin RSA, mateřská společnost DIRECT Pojišťovny, vydala několik doporučení, jak se vyhnout rizikům spojeným s užíváním sociálních sítí.

„Sociální sítě, v rámci nichž s nadšením sdílíme informace o svém soukromí, jsou pro zloděje ideálním zdrojem informací,“ říká Ondřej Vích, internet manažer DIRECT Pojišťovny. „Se zvyšující se oblibou sociálních médií roste i potřeba varovat jejich uživatele před riziky, která jsou s jejich používáním spojená,“ dodává Ondřej Vích.

Dle RSA je například potřeba zvážit, zda chcete na Twitteru přidávat ke svým příspěvkům také informace o lokalitě, kde se právě nacházíte. „Z takové informace je poměrně jednoduché zjistit vaše každodenní návyky, a tedy si ideálně naplánovat, kdy vám vykrást byt,“ říká Ondřej Vích.

S tím souvisí i další rada nezveřejňovat přesný termín, kdy odjíždíte na dovolenou.
„Je potřeba zvážit, na jaké sociální síti informace o svých plánech zveřejňujete. Zatímco Facebook je spíše určen přátelům, na Twitteru vaše příspěvky mohou ve finále číst lidé, které příliš dobře neznáte,“ říká Ondřej Vích.

Skupina RSA radí uživatelům sociálních sítí, aby si nastavili maximální možnou ochranu soukromí. Informace, které zveřejníte, pak nebude tak jednoduché nalézt prostřednictvím vyhledávačů. V neposlední řadě je potřeba být opatrný při zveřejňování informací o tom, že jste si něco drahého koupili. Odborníci také radí neposílat videa na YouTube nebo fotky na Flickr, na kterých je vidět vnitřek vašeho domu, bez nastavení maximálního zabezpečení.


Devět rad pojišťovací skupiny RSA pro uživatele sociálních sítí:


  1. Zvažte vypnutí zeměpisného lokátoru na Twitteru. Jinak všem poskytujete stálou informaci o tom, kde se v jakoukoli dobu nacházíte (to by mohlo někomu umožnit zjistit vaše denní návyky).

  2. Nezveřejňujte na sociálních sítích přesný termín vaší dovolené.

  3. Nastavte si na sociálních sítích maximální možnou ochranu soukromí, aby nebylo jednoduché nalézt informace, které zveřejníte, prostřednictvím vyhledávače.

  4. Pokud zveřejňujete své plány, rozmyslete si, na jaké síti to uděláte. V rámci Faceboooku jsou adresáty vaši přátelé, zatímco na Twitteru můžete sdělovat citlivá data i lidem, které vůbec neznáte.

  5. Pokud používáte aplikaci FourSquare nebo podobné nástroje nabízející funkci přesné geografické lokace, pak sdílejte informace pouze s lidmi, které opravdu znáte, a kterým důvěřujete.

  6. Ujistěte se, že vaše děti nesdělují cizím lidem na síti, kde bydlí či kam se chystáte.

  7. Buďte opatrní při zveřejňování informací o tom, že jste si koupili něco drahého.

  8. Pokud se chystáte uspořádat večírek, nezveřejňujte detaily online, jinak vás překvapí mnoho nezvaných hostů.

  9. Neposílejte videa na YouTube nebo fotky na Flickr, na kterých je vidět vnitřek vašeho domu, bez nastavení maximálního zabezpečení.

Direct pojišťovna

 

Share/Bookmark

Zdroj: Direct pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

01.04.2010Nový affiliate program Direct pojišťovny odměňuje vlastníky webových stránek
14.04.20104  z 10 Čechů nemají dostatečně zabezpečenou domácnost
08.03.2010Direct pojišťovna: motoristé dostanou 2+2 měsíce zdarma
10.03.2010Nové způsoby distribuce DIRECT pojišťovny
11.02.2010DIRECT umožňuje odklad plateb pojištění až o 5 měsíců
08.02.2010Nová aplikace DIRECTu zvyšuje mobilitu na trhu pojištění

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.