Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Technologie Mojito připojí k T-Mobilu i vaše starší auto

Technologie Mojito připojí k T-Mobilu i vaše starší auto

9.3.2016, Technologie, MobilMania.cz

Technologie Mojito připojí k T-Mobilu i vaše starší auto

Český T-Mobile testuje pro skupinu Deutsche Telekom technologii pro připojení automobilů. Využívá k tomu platformu kanadské společnosti Mojito – hardwarové řešení, které bude funkční i pro starší modely automobilů.

Mojito je jako řešení používáno pro připojené automobily a součástí strategie rozvoje internetu věcí, kterou na veletrhu MWC 2016 v Barceloně, prezentoval Deutsche Telekom. Komerční řešení chce T-Mobile v české republice uvést do provozu ještě v tomto roce.

Celoevropsky certifikované Mojito funguje jako hardwarové řešení napojené na OBD diagnostiku automobilů, včetně automobilů starších modelů, od roku výroby přibližně 2001, jejichž součástí je i již zmiňovaný OBD konektor.


Čtěte také: Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto


V praxi to funguje tak, že do OBD portu se připojí malá „krabička“ o velikosti zhruba 50 × 40 × 30 mm s vloženou datovou SIM kartou. Zařízení pak komunikuje skrze datovou kartu se zašifrovaným bezdrátovým připojením s Mojito cloudem. Řidiči tedy ke svým datům přistupují prostřednictvím aplikací pro iOS a Android.

Mojito krabičkaMojito konektor

Aplikace dává informace o technickém stavu vozidla prostřednictvím rychlé diagnostiky. Ukazuje stav kapalin, připomene pravidelnou údržbu, STK, upozorní, když v autě něco nebude fungovat, jak má, eviduje knihu jízd, vyhodnotí ekonomickou jízdu, může vozidlo navigovat, najít bezplatné parkoviště, upozorňuje i na poškození zaparkovaného vozu, na odtah, nebo pohyb vozu. Během uvedení do komerčního užívání, bude aplikace převedena také do češtiny.

Mojito I

Mojito II

Mojito III

Mojito IV

Mojito V

Mojito VI

Zdroj: MobilMania.cz

Facebook Twitter

Související články

29.02.2016Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto
26.02.2016Evoluce technologií pro zprostředkovatele od revoluce po současnost
15.02.2016Co přinese technologie real-timové předpovědi počasí pojišťovnám a co klientům?
12.01.20162 krát 5 finančních a technických trendů pro rok 2016
23.10.2014Nové technologie přinášejí neobvyklé škody. Na vině bývá lidský faktor, někdy ale selže i technika

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.