Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Swiss Re spolupracuje s IBM na zpracování „velkých dat“ pomocí superpočítače

Swiss Re spolupracuje s IBM na zpracování „velkých dat“ pomocí superpočítače

11.11.2015, Technologie, Swiss Re

Swiss Re spolupracuje s IBM na zpracování „velkých dat“ pomocí superpočítače

Švýcarská zajišťovna Swiss Re navázala spolupráci s technologickým gigantem IBM. Vyvíjí s ním programy, které v kombinaci s obřím výpočetním výkonem zpracují velké množství dat a zefektivní procesy upisování. Výzkum probíhá prostřednictvím počítače Watson, nejrychlejšího počítače světa s kognitivní výpočetní technologií.

Prvním úkolem, který byl počítači zadán, bylo propočítání modelů, jenž zajistí zajišťovně Swiss Re, potřebná rozhodnutí pro stanovení strategie v nadcházejících obdobích a zajistí jí žádoucí výnosy a finanční stabilitu.

K zajištění zisku a konkurenceschopnosti, musí zajišťovna identifikovat nové trendy a řídit se jimi. Kromě toho potřebuje Swiss Re i další pojišťovny, mít schopnost rozpoznat provozní příležitosti nebo problémy v reálném čase a proaktivně na ně reagovat. Kognitivní technologie spojená s lidskou zkušeností a postřehy, může pomoci k včasnému a správnému řešení těchto problémů.

Kognitivní technologie je schopnost počítače učit se a rozpoznávat tak opakované vzorce. Propojovat a porovnávat předešlé případy a vyhledávat v nich potřebné informace na zadané otázky.

Watsonovy schopnosti, umožní manažerům ze Swiss Re učinit lepší rozhodnutí v zásadních strategiích a zpřesnit tak rizika s ohledem na mnohem větší rozsah okolností.

Thomas Wellauer, provozní ředitel Swiss Re group komentuje spolupráci takto: „Systémy jako kognitivní výpočty, mohou průběžně číst stále rostoucí množství příchozích dat a informací, díky čemuž nám mohou pomoct pospojovat ne zcela jasná fakta, zjednodušit je a převést do správného kontextu. Swiss Re a IBM nyní pracují na způsobu stanovení vizí a cílů, pomocí kognitivní technologie.

Tento projekt je novou zkušeností i pro IBM. Technologie reprezentuje novou éru počítačových výpočtů, ve které jsou systémy schopné analyzovat a zpracovat extrémní množství nestrukturovaných dat, učit se je rozpoznávat a přeložit je do podoby pochopitelné lidem.

Stále hledáme nové oblasti, ve kterých může Watson klientům pomoci. Swiss Re je silný hráč na trhu pojištění. Její rozsah a celosvětový dosah napříč mnoha oblastmi, v kombinaci s Watsonovými schopnostmi se učit, dělají z tohoto pokusu vzrušující dobrodružství,“ komentuje Mike Rhodin, Vice prezident IBM.

Součást iniciativy Swiss Re v tomto odvětví, je také založení výzkumného centra, ve kterém bude skupina zkušených analytiků, pracovat s novou technologií a zkoumat soubory pojistných případů.

Zdroj: Swiss Re

Facebook Twitter

Související články

12.08.2015Swiss Re je na cestě za dosažením finančního cíle
27.07.2015Případů stažení potravinových výrobků z trhu prudce přibývá, varuje Swiss Re!
01.07.2015Swiss Re: Světové pojišťovnictví v roce 2014 rostlo
09.06.2015Swiss Re: Většina Evropanů nemá dostatečné zajištění invalidity
27.02.2015Swiss Re: Pojistné trhy rozvojových zemí vzrostou do roku 2020 o dvojnásobek
17.12.2014Swiss Re: škody po globálních katastrofách stály v roce 2014 celkem 34 mld. dolarů
25.11.2014Výhled zajišťovny Swiss Re pro rok 2015: pro pojišťovny růst příležitostí i v obtížném prostředí

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.