Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto

Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto

29.2.2016, Technologie, oPojištění.cz

Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto

Společnost Samsung Electronics přichází s novým telematickým řešením pro automobily, na jehož vývoji spolupracoval s lídry v automobilovém průmyslu. Systém Samsung Connect Auto je ideální pro pojištění vozových parků.

Samsung spojil do jednoho zařízení současné hardwarové technologie s jeho datovými službami a zabezpečením. Vznikl tak jednoduchý malý adaptér, kompatibilní se všemi druhy moderních vozidel se zajímavým portfoliem funkcí.

Zařízení Samsung Connect Auto se zapojuje přímo do portu OBD II pod volantem. Nabízí okamžitá upozornění, která pomáhají uživatelům zlepšit jejich styl řízení včetně efektivnější spotřeby paliva. Zároveň poskytuje wi-fi připojení, takže cestující mohou zůstat on-line. O zabezpečení se stará Samsung KNOX (mobilní bezpečnostní platforma). Samsung Connect Auto je dostupné řešení, které staví ochranu a bezpečí na první místo. Zároveň obohacuje zkušenosti cestujících v autě i mimo něj.

OBD_port


Čtěte také: Telematika v pojišťovnictví. Jak vidí její budoucnost softwarová společnost CSC


 

AXA si cení spolupráce se společností Samsung na vývoji zabezpečeného ekosystému Connected Car, který, věříme, přinese více klidu našim zákazníkům, poskytne jim dodatečné pojištění a asistenční služby a také přispěje k lepším podmínkám při řízení vozu,“ uvedl Serge Morelli, náměstek generálního ředitele AXA Partners a generální ředitel AXA Assistance.

samsung-connect-auto2

Co se skrývá uvnitř

  • Zařízení běží na operačním systému Tizen.
  • Podpora bezpečné jízdy pomocí algoritmů geo-fencing a hodnocení řidiče.
  • V případě nehody uvědomí nouzová upozornění řidičovy kontakty a k dispozici jsou i asistenční služby.
  • Automobil je vyhledatelný v reálném čase aplikací Find My Car pomocí LTE a GPS.
  • LTE wi-fi hotspot umožňuje přístup k internetu.
  • S šetřením paliva pomáhá řidičům analýza efektivní spotřeby. Činí tak s využitím patentovaných algoritmů, které analyzují ujetou vzdálenost, čas a cenu paliva. To je cenná funkce nejenom pro lidi z oblasti dopravy a logistiky.
  • Automatické generování knihy jízd. Uživatelé mohou sledovat výdaje na cestování za prací, což zvyšuje efektivitu podnikové mobility.

Virtuální mechanik zároveň kontroluje stav vozu z diagnostického portu, aby doporučil služby údržby a opravy nabízené specializovanou sítí. Řidič tak získá rychlou informaci o výkonu vozu a může snížit náklady na opravy.

Řidiči také mohou využít funkci Usage-Based Insurance (UBI) – rozhodnou se sdílet své údaje o vozidle, aby získali například výhodnou nabídku pojištění. Systém je ideální pro majitele vozových parků, kteří bez zásahu do vozidla mohou sledovat všechny potřebné údaje, které jim usnadní administrativu a rovněž kontrolu nad zaměstnanci, kteří s automobily nemusí zacházet vždy úplně tak, jako s vlastním autem.

Samsung Connect Auto bude nejprve k dispozici ve druhém čtvrtletí v USA. Prvním bezdrátovým poskytovatelem tohoto řešení v USA bude společnost AT&T.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

28.12.2015Řidičská kultura vs. telematika. Nechají se Češi sledovat?
14.10.2015Telematika v pojišťovnictví. Jak vidí její budoucnost softwarová společnost CSC.
16.09.2015Generace millennials vykazují nejvyšší poptávku po autopojištění s telematikou
15.02.2016Co přinese technologie real-timové předpovědi počasí pojišťovnám a co klientům?
23.10.2014Nové technologie přinášejí neobvyklé škody. Na vině bývá lidský faktor, někdy ale selže i technika

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.