Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích

Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích

22.2.2016, Technologie, oPojištění.cz

Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích

Mnoho společností si nedovede představit výši finanční ztráty, které budou muset čelit v případě, že se stanou obětí kyberútoku. Spousta firem rovněž problematiku bagatelizuje a nevěnuje jí dostatečnou pozornost. AIG proto přišla s mobilní aplikací, která přehledně informuje o reálných útocích i napáchaných škodách.

Mobilní aplikace nese jméno pojistného produktu proti kybernetickým hrozbám od AIG, CyberEdge® Mobile App. Aplikace je určena, jak pro uživatele Apple (iPhone, iPad), tak pro zařízení s operačním systémem Android. AIG vyvinula aplikaci v reakci na nedostatečnou informovanost týkající se počítačových útoků. Shrnuje poznatky o ohlášených útocích po celém světě, o jejich následcích a pomáhá pracovat s risk managementem společností.

V prostředí aplikace je možné vidět mapu zobrazující útoky, ke kterým došlo v konkrétních společnostech. Nabízí také přístup ke zprávám z celého světa a rovněž k dokumentům, smlouvám a podmínkám kryjícím podobné případy. Užitečný je i slovník pojmů, který objasňuje IT termíny, jež nemusí být běžnému uživateli zcela jasné. V rámci kalkulátoru je možné vypočítat potenciální škodu, kterou by konkrétní společnost při úniku dat zaznamenala.

AIGAPP1   AIGAPP2

AIGAPP3   AIGAPP4

Stáhnout pro iPhone

Stáhnout pro iPad

Stáhnout pro Android

 

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

18.02.2016Mezinárodní konference o kyberbezpečnosti nám pomohla nahlédnout do probíhající IT války
11.02.2016AIG hledá kandidáta na pozici: Client Policy Servicing Representative
05.08.2015Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%
23.06.2015Patrick Mahieu povýšen do pozice výkonného ředitele East Zone, EMEA v rámci pojišťovny AIG

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.