Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Pojišťovna AIG bude používat v USA drony k mapování míst katastrof

Pojišťovna AIG bude používat v USA drony k mapování míst katastrof

6.5.2015, Technologie, AIG

Pojišťovna AIG bude používat v USA drony k mapování míst katastrof

K bezpečnějšímu a rychlejšímu prozkoumání terénu v oblastech postižených přírodní katastrofou by měla pojišťovna AIG ve Spojených státech amerických nově používat bezpilotní letadla, častěji označovaná jako drony. Česká republika si musí na tuto možnost zatím počkat.

Americká centrála pojišťovny AIG získala ve Spojených státech povolení Federálního leteckého úřadu k využívání bezpilotních dopravních prostředků, tedy takzvaných dronů. Ty by měly sloužit především ke snadnějšímu prozkoumávání terénu zasaženého přírodní katastrofou, což by urychlilo proces hodnocení a vyřizování pojistných událostí. Drony by měly sloužit i pro monitorování špatně přístupných míst.

AIG zároveň založila mezinárodní výzkumný program pro využití bezpilotních letadel. Zkušební lety byly provedeny na Novém Zélandě, kde se zkoumali možnosti využití techniky bezpilotních letadel a vhodnému zaznamenávání obrazového materiálu z místa katastrof. Tyto poznatky chce AIG využít v USA a postupně po celém světě.

Díky využití špičkových technologií, jako jsou drony, budeme moci lépe posuzovat a mírnit případná rizika. Našim zákazníkům tak můžeme pomoci se snadněji připravit a vyrovnat s případnou přírodní katastrofou,“ vysvětluje Eric Martinez, výkonný viceprezident AIG.

Dron1

Přestože obliba používání dronů k rekreačním i komerčním účelům v posledních letech raketově narůstá, česká legislativa zatím jejich používání nereguluje. Podle leteckého zákona každý, kdo chce dron používat k jiným, než rekreačním nebo sportovním účelům, musí být evidován na Úřadu pro civilní letectví a získat jeho povolení. I v případě jeho získání však zákon zakazuje létání nad lidmi a zástavbou, v blízkosti letišť, mimo dohled pilota, či výše než 300 metrů nad povrchem. 

Drony se již před rokem začala zabývat také Evropská komise. Podle jejích odhadů může trh civilních dronů dosáhnout během nadcházejících deseti let objemu zhruba 10 % veškerého leteckého průmyslu. Komise chce proto vydat směrnici, která by měla sjednotit legislativy zemí EU například v otázce bezpečnostních pravidel při používání bezpilotních letadel nebo ochrany soukromí.

Zdroj: AIG

Facebook Twitter

Související články

23.03.2015ČSOB Pojišťovna jako první přichází s havarijním pojištěním dronů
11.03.2015S rostoucí popularitou bezpilotních dronů, roste i nutnost jejich pojištění
08.12.2014Kybernetické útoky i bezpilotní letouny ohrožují bezpečnost letadel
31.01.2014Likvidace po prosincovém úniku nafty u Knyku se prodraží
01.07.2013Téma: Červnové povodně - likvidace škod
14.01.2013Jak naplnit zákaznická očekávání v oblasti likvidace škod
11.11.2011Allianz pojišťovna posílila vedení úseků obchodu a likvidace

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.