Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Pojištění nabízené podle potřeb díky GPS v chytrém telefonu

Pojištění nabízené podle potřeb díky GPS v chytrém telefonu

6.3.2015, Technologie, oPojištění.cz

Pojištění nabízené podle potřeb díky GPS v chytrém telefonu

Tokyo Marine & Nichido Fire (TMNF) je nejstarší pojišťovna v Japonsku a současně největší. Zaměřuje se na veškeré produkty, které na japonském trhu jsou a svého širokého záběru dokáže efektivně využít v jejich nabízení.

 

Japonsko je zemí, kde jsou chytré telefony nepostradatelnou součástí každodenního života. Lidé je běžně používají k cestování v hromadné dopravě, jako peněženku i na veřejných toaletách, které mohou pomocí mobilu otevřít a ovládat uvnitř hudbu i teplotu vody.

 

TMNF spolupracuje s největším japonským mobilním operátorem a společnými silami se snaží nabízet zákazníkům co nejkvalitnější služby. Jednou z nich je služba One Time Insurance, kterou zavedli v roce 2010. Již podle názvu můžete uhodnout, že se jedná o krátkodobé pojištění. To spadá celkem do čtyř kategorií produktů. Sport, golf, vnitrostátní cestování a zámořské cesty. K těmto čtyřem navíc pojišťovna poskytuje i jednodenní autopojištění Chori Nori, o kterém jsme vás informovali v nedávném článku.

 

Pojišťovna a operátor

Všechny tyto produkty je možné platit pomocí mobilního telefonu a částka za pojištění se následně přičítá k měsíčnímu výpisu od operátora. Pojištění tak máte v kapse kdekoli a kdykoli cítíte pocit, že jej potřebujete.

 

Navigace hlídá rizika ve vašem okolí

One Time Insurance má několik zajímavých funkcí. Zasílá uživateli například upozornění na vhodné produkty, v souvislosti s tím, kde se právě nalézí. Pokud GPS navigace zjistí, že jste na golfovém hřišti, nabídne vám golfové pojištění, přímo na display mobilu. Služba samozřejmě rozpozná, zda v dané oblasti skutečně jste a nepošle vám upozornění, pokud jen projíždíte. Pokud jste na letišti nebo se jiným způsobem blížíte k hranicím, nabídne vám cestovní pojištění. Služba pak zaznamenává 30 posledních dní vaší činnosti, aby se rozhodla, zda vám notifikaci zašle. Pokud například pracujete na letišti, určitě vám nebude každý den zobrazovat nabídku na cestovní pojištění.

 

Prodej tohoto pojištění neustále stoupá a dodržuje pravidelný vzor. O prázdninách roste počet uzavřených jednodenních autopojištění a lidé hodně cestují. V zimě naopak jde dolů golfové pojištění a stoupá počet sportovního pojištění kvůli lyžování a snowboardingu. Zákazníci tak využívají takové produkty, která jim sezónně vyhovují.

 

Jen těžko si lze představit, že by se v bližší době něco podobného zavedlo i v naší zemi. Přestože Češi technologie využívají velmi rádi, zavedení podobných systémů je v pojišťovnách vždy dlouhodobý a bolestivý proces. 

 

Autor: Viktor Kořínek

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

23.02.2015Jednodenní autopojištění „Chori nori“ dává mladým Japoncům větší šanci řídit auta
23.10.2014Nové technologie přinášejí neobvyklé škody. Na vině bývá lidský faktor, někdy ale selže i technika
11.12.2012Boj proti pojistným podvodům vyžaduje ty nejnovější technologie
29.10.2009Nanotechnologie – přínos, nebo hrozba?
16.12.2014Nositelná elektronika v pojišťovnictví. Jsme na prahu revoluce?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.