Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Jihoafrická zdravotní pojišťovna bude dávat klientům Apple Watch za 620 korun

Jihoafrická zdravotní pojišťovna bude dávat klientům Apple Watch za 620 korun

7.3.2016, Technologie, letemsvetemapplem.eu, oPojištění.cz

Jihoafrická zdravotní pojišťovna bude dávat klientům Apple Watch za 620 korun

Jihoafrická zdravotní pojišťovna se rozhodla své klienty namotivovat k pohybu a zdravému životnímu stylu opravdu stylovým dárkem. Tím je poslední generace hodinek od Apple, která disponuje řadou senzorů měřících aktivitu. Tento nápad tu již byl. Jak to ale pojala pojišťovna Discovery Health?

Jedním z nejočekávanějších zařízení od Applu, na který se čekalo několik let, jsou Apple Watch. Elegantní hodinky s barevným displejem, které jsou propojeny s mobilním telefonem v kapse. Hodinky jsou ale kromě designu vybaveny i mnoha senzory, které měří vaše denní aktivity. Zdravotní pojišťovna Discovery Health se rozhodla využít exkluzivity tohoto produktu a jeho „darováním“ svým klientům podpořit jejich zdravý styl života. Jak?

Klienti pojišťovny, kteří chtějí získat Apple Watch v hodnotě 350$ dostanou od pojišťovny slevu 325$. Klient má Apple Watch půjčené na dobu pěti let, s tím že měsíční poplatek se mění podle aktivity uživatele. Ta je měřena speciální aplikací. 

apple-watch-sport-workout-mode

Klient si Apple Watch půjčí a pokud za měsíc nasbírá 250 bodů aktivity, nezaplatí měsíčně ani korunu. Čím více bude klient cvičit, tím větší slevu na hodinky dostane. Pokud naopak klient nebude cvičit vůbec, za hodinky měsíčně zaplatí 330 Kč měsíčně a poplatek se bude každým měsícem zvyšovat. Necvičí-li uživatel 3 měsíce za sebou, musí Apple Watch Sport 38mm vrátit. Program Vitality zatím pojišťovna testuje pouze na zaměstnancích společností Davita HealthCare Partners, Amgen a nezávislých lékařských skupinách. Pojišťovna však plánuje rozšíření této nabídky i mezi běžné klienty.

S podobným nápadem již v USA přišla pojišťovna Oscar Insurance. Na evropském trhu má v plánu podobný projekt skupina Generali. Ta na vývoji projektu Vitality s Discovera Health spolupracovala a v Německu chce ho odstartovat v polovině roku 2016.

apple-watch-pulsNejen pojišťovny však nabízí podobná zařízení svým zákazníkům. Mnoho firem v USA kupuje například náramky FitBit (levnější alternativa se stejnými senzory) pro své zaměstnance a motivuje je k pohybu pracovními benefity plynoucími z jejich používání. Díky tomu pomáhají posilovat jejich zdravý životní styl a ušetří tak ročně desítky tisíc dolarů na jejich zdravotním pojištění, neboť mohou pomocí náramků prokázat dobrou kondici svých zaměstnanců a vyjednat s pojišťovnami lepší podmínky.

Zdroj: letemsvetemapplem.eu, oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

16.12.2014Nositelná elektronika v pojišťovnictví. Jsme na prahu revoluce?
26.02.2016Evoluce technologií pro zprostředkovatele od revoluce po současnost
15.02.2016Co přinese technologie real-timové předpovědi počasí pojišťovnám a co klientům?
01.04.2015Digitální podpis smluv u Kooperativy v plném provozu. Zareaguje na technologii i konkurence?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.