Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » Google začne testovat auta bez řidiče ve Velké Británii

Google začne testovat auta bez řidiče ve Velké Británii

13.1.2016, Technologie, The Telegraph

Google začne testovat auta bez řidiče ve Velké Británii

Nejznámější vyhledavač a technologický gigant Google, již několik let vyvíjí ve svých laboratořích vlastní systém řízení automobilů bez řidiče. Na technologické úrovni a z pohledu konstrukčního řešení je velmi daleko, ke komerčnímu úspěchu však musí zdolat ještě jednu překážku. Testovat automobily v plném provozu. A k tomu má Googlu pomoci Velká Británie.

Podle informací deníku The Telegraph, jednala britská vláda se zástupci Googlu o nasazení technologie samořízení automobilů do reálného provozu. Debata se týkala, jak podmínek testování, tak regulatorních opatření, která se s uvedením technologie „do ulic“ souvisí. Podle informací ze záznamů schůzek, je dle zástupce Googlu Velká Británie jednou z vedoucích zemí v oblasti otevřenosti k automobilům bez řidiče.

Další klíčovou částí, kterou nyní Google řeší, je i pojištění. Vzhledem k tomu, že řídí samotné auto a nikoli lidský řidič, je třeba připravit nový systém pojištění, který bude revoluční změnu zahrnovat a brát v úvahu. Lze očekávat, že do několika let, se budou pojišťovny a zajišťovny muset těmto změnám přizpůsobit a začít se na řešení aktivně podílet.

 


Čtěte také: Mělo by samořídící auto zabít vlastního pasažéra, nebo srazit chodce?


 

Hlavní výhodou, kterou výrobci samoříditelných aut nikdy neopomenou zmínit, je, že tato auta nemají nehody. To bude mít na samotné pojišťovací odvětví výrazný dopad. Zatímco se velké pojišťovny nyní soustředí na zavedení telematiky, v nepříliš vzdálené budoucnosti, budou čelit celkové transformaci pojištění vozidel.

google-self-driving

Google už se svými automobily bez řidiče najezdil přes 2,7 milionů kilometrů a to na silnicích různé třídy i v různých povětrnostních podmínkách. Podle dalšího velkého vizionáře v oblasti samoříditelných automobilů Elona Muska, bude kompletní systém řízení dostupný již do tří let a do roku 2020 se odhaduje, že bude na silnicích už deset milionů aut s technologií řízení bez řidiče. Velká Británie tak bude vzhledem k pozitivnímu přístupu nejspíše mezi prvními, kde se s reálným nasazením dočkáme.

 

20140607_wbp501

Zdroj: The Telegraph

Facebook Twitter

Související články

23.11.2015Volvo bude spolupracovat s Microsoftem vývoji samoříditelného automobilu
19.11.2015Volvo chce převzít plnou odpovědnost za svá samořiditelná auta
30.07.2015Už ani v autě se člověk nevyhne hrozbě kyberútoku. Hackeři unesli jeep i s řidičem.
19.11.2015Mělo by samořídící auto zabít vlastního pasažéra, nebo srazit chodce?
23.11.2015Tesla kvůli vadnému pásu svolává auta ke kontrole
07.08.2015Společnost Solera bude výhradním odhadovatelem škod pro Tesla Motors

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.