Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Technologie » EGAP přišel s novým bodovým posouzení exportu

EGAP přišel s novým bodovým posouzení exportu

9.4.2015, Technologie, E15

EGAP přišel s novým bodovým posouzení exportu

Exportní banka prověřuje nový model posuzování pojistek. Pokud vývozce požádá stát o pojištění exportu, bude jeho žádost posuzovat matematický systém EPE. Ten zohlední například to, zda vývoz pomůže vytvořit nové pracovní příležitosti nebo kolik peněz přinese do veřejných rozpočtů.  

Matematický model vyvinula a v současnosti testuje státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Výsledkem výpočtu je bodové hodnocení, které pojišťovna zohlední při schvalování pojistky. „Je to jen podpůrný ukazatel,“ upřesnil generální ředitel společnosti Jan Procházka. Podle něj se může výsledné skóre promítnout i do ceny pojištění.

Mezi přínosy pro českou ekonomiku počítá EPE například také vývoz na nové trhy, export výrobků s vysokou přidanou hodnotou nebo rozvoj nového výrobního odvětví. Benefity porovnává s možnými ztrátami, které stát zaplatí v případě pojistné události. „Rizika při vývozu jsme znali vždycky, nyní víc sledujeme i přínosy pro českou ekonomiku,“ konstatuje Jan Procházka. EGAP se dostal v poslední době pod mediální tlak zejména kvůli ztrátovým pohledávkám v Rusku. Nový model EPE chce proto společnost využít i k tomu, aby mohla před veřejností lépe hájit smysluplnost pojištění exportu.

 

Autor: Tomáš Stingl

Zdroj: E15

Facebook Twitter

Související články

05.01.2015EGAP skončil v loňském roce kvůli ukrajinské krizi v miliardové ztrátě
23.09.2014Vývozci se obávají omezení podpory ze strany exportní banky a EGAPu
04.08.2014Egap a české banky tratí kvůli Balli Steel  
28.04.2014EGAP dostala miliardové dotace, i když je nepotřebovala
17.01.2014Policie ukončila zásah v EGAP a České exportní bance

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.