Škody » Zaviněné lidmi » Srážka Pendolina a kamionu ve Studénce bude stát 160 milionů

Srážka Pendolina a kamionu ve Studénce bude stát 160 milionů

23.7.2015, Zaviněné lidmi, Hospodářské noviny

Srážka Pendolina a kamionu ve Studénce bude stát 160 milionů

3 životy, zničená lokomotiva Pendolino a nákladní automobil. Takové jsou ztráty ze středeční srážky vlaku a kamionu na Novojičínsku.

 

 

Nehodu ve středu ráno zavinil polský řidič kamiónu, který vjel na železniční přejezd, když už svítila výstražná červená světla a v plné rychlosti jej smetlo pendolino.

Během srážky zemřeli 3 lidé a jen na soupravě Pendolina vznikla škoda 150 milionů korun. Celková výše se však vyšplhá, až ke 160 milionům korun. V soupravě tou dobou cestovalo 145 lidí, z nichž bylo 18 zraněno. Kamión měl uzavřené povinné ručení u společnosti Generali v Polsku a likvidaci škod bude zajišťovat její sesterská společnost v Česku.

Mluvčí Generali Jiří Cívka oznámil, že všichni poškození, kteří utrpěli škody na zdraví či majetku, se mohou přihlásit pojišťovně Generali. Ředitel drah vyjádřil soustrast pozůstalým obětí. „I když nejsme viníci, budeme odškodňovat cestující a pak od viníka vymáhat škody,“ řekl Krtek.

Pokud jde o odškodné, jeho výše dnes není taxativně stanovena jako dřív. Při odškodnění se postupuje dle Občanského zákoníku, metodiky Nejvyššího soudu, u zraněných dle bodového hodnocení lékařů atd.“ upřesnil mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. „Řešením těchto případů je pověřený právní odbor generálního ředitelství ČD,“ dodal mluvčí.

Pozůstalým po obětech nehody bude vyplacena záloha odškodného ve 21 000 euro (568 663 korun) pro případ úmrtí, v případě zranění výslovně stanovena není, a je tedy příslušně menší,“ dodal mluvčí drah.

Zdroj: Hospodářské noviny

Facebook Twitter

Související články

04.09.2008Studénka: odškodnění nemateriální újmy

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.