Škody » Zaviněné lidmi » PZU vyplatilla 290 000 eur v souvislosti s neštěstím u Szczekociny

PZU vyplatilla 290 000 eur v souvislosti s neštěstím u Szczekociny

6.4.2012, Zaviněné lidmi, XPRIMM

PZU vyplatilla 290 000 eur v souvislosti s neštěstím u Szczekociny

Nejsilnější polská pojišťovna PZU dnes oznámila, že PZU Group dosud vyplatila za škody, související s tragickou železniční havárií blízko města Szczekociny částku přesahující 1,2 milionů PLN (to je přibližně 290 000 eur). Pojišťovna v současné době pracuje na zpracování dalších 48 případů, zatímco PZU Zycie, životní pojišťovna ze skupiny PZU Group, zaznamenala do této doby 43 nároků zraněných obětí nebo pozůstalých.

Dva vlaky se letos 3. března čelně srazily v jižním Polsku. O život přišlo 16 lidí a dalších 58 se zranilo. Šlo o nejhorší železniční katastrofu za posledních více než 20 let. Ke kolizi došlo poté, co jeden z vlaků jel po nesprávné koleji.

PZU jako hlavní pojistitel Intercity již druhý den po katastrofě dala do provozu speciální telefonní linku, která je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.