Škody » Zaviněné lidmi » Germanwings nabídla pozůstalým z březnové havárie 25 000 eur za osobu

Germanwings nabídla pozůstalým z březnové havárie 25 000 eur za osobu

1.7.2015, Zaviněné lidmi, iHNED

Germanwings nabídla pozůstalým z březnové havárie 25 000 eur za osobu

Německá letecká společnost Lufthansa, vlastnící společnost Germanwings, nabídla pozůstalým, po březnové letecké tragédii odškodné ve výši 25 000 eur za osobu.

Tato částka, v přepočtu 682 tisíc korun, byla nabídnuta rodinám za každou oběť německé národnosti. Bolestné by mělo být vypláceno navíc, k již v březnu vyplacené okamžité pomoci ve výši 50 000 eur. Nejbližší příbuzní by měli navíc dostat ještě 10 000 eur.

Tyto částky se však týkají pouze německých obětí. V případě obětí jiné národnosti, se musí každý případ řešit podle národních předpisů jednotlivých zemí.

Právní zástupci obětí však nabídku odmítli a považují jí za příliš nízkou. Bude tedy záležet, jak se k celé situaci Lufthansa postaví.

Dosavadní vyšetřování havárie ukázalo, že druhý pilot využil nepřítomnosti kapitána a úmyslně navedl letadlo do hor. Kapitán se do kokpitu nemohl dostat, neboť druhý pilot dveře zevnitř blokoval. Sedmadvacetiletý kopilot údajně trpěl psychickými problémy a sebevražednými myšlenkami, které před zaměstnavatelem tajil.

Zdroj: iHNED

Facebook Twitter

Související články

25.03.2015Zřícení letadla společnosi Germanwings, kryje Allianz Global Corporate & Specialty
30.03.2015Germanwings a Allianz může přijít odškodnění z havárie Airbasu A320 až na půl miliardy korun
25.03.20155 nejtragičtějších leteckých katastrof za posledních 10 let

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.