Škody » Zaviněné lidmi » Akcionáři mají obavy o další osud společnosti British Petroleum

Akcionáři mají obavy o další osud společnosti British Petroleum

20.11.2012, Zaviněné lidmi, Reuters

Akcionáři mají obavy o další osud společnosti British Petroleum

Společnost British Petroleum (BP) byla odsouzena k tomu, aby zaplatila nejvyšší pokutu: 4,5 miliardy dolarů. Poté, co firma navždy zůstane zařazena do kategorie zločinců, nebude britská ropná společnost čelit žádnému dalšímu federálnímu obvinění z trestného činu. Právníci BP tak nyní mají v zásobě víc munice pro to, aby se bránili  civilním žalobám, které mohou stát společnost ještě mnohem víc.
Akcionáři však mají obavy z toho, že by společnost mohla skončit.

Jako firma odsouzená pro trestné činy by totiž mohla být BP vyloučena z uzavírání smluv s federální vládou. A právě tyto smlouvy představují asi čtvrtinu z celkových příjmů BP.
Ropná plošina Deepwater Horizon explodovala v Mexickém zálivu před dvěma a půl lety. Zabito bylo 11 lidí a po dobu tří měsíců unikala do oceánu ropa.

V těchto dnech akcionáři touží především po uzavření celého případu. „Investoři budou spokojeni, když budou mít určitou jistotu i přesto, že to znamená zaplatit vysokou pokutu,“ uvedl jeden z 15 největších investorů.

Podle finanční bilance tak po zmíněném soudním rozhodnutí vzrostou náklady, spojené s odstraňováním ropné skvrny, na 42 miliard dolarů z původních 38 miliard.

Finanční ředitel Gilvary také připustil, že kdyby měla být BP vyloučena z byznysu ve Spojených státech, musela by zahájit další výrazné přehodnocení své strategie.

Reuters

Zdroj: Reuters

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.