Škody » Volkswagen zaplatil za podvod s emisemi 16,2 miliard eur

Volkswagen zaplatil za podvod s emisemi 16,2 miliard eur

2.5.2016, Škody, iHNed.cz

Volkswagen zaplatil za podvod s emisemi 16,2 miliard eur

Automobilka Volkswagen vyčíslila dosavadní náklady na emisní skandál „dieselgate“. Jen za rok 2015 se aféra projevila v nákladech částkou 16,2 miliard eur. Tedy 438 miliard korun.

Z toho 7,8 miliard šlo na opravu motorů neprodaných automobilů, 7 miliard na právní spory a pokuty a ztrátu 1,4 miliardy euro, má na svědomí pokles prodejů na postižených trzích.

K těmto částkám se však ještě v roce 2016 připočtou náklady na opravy již prodaných automobilů. „Potřebná technická opatření v servisech budou stát hodně, ale koncern to zvládne, o tom není pochyb,“ ujišťoval šéf automobilky Matthias Müller.

Nebýt „dieselgate“, vykázal by Volkswagen nárůst zisku. Provozní zisk bez mimořádných nákladů dosáhl 12,8 miliardy eur.

Loni firma prodala 9,9 milionu aut. Byla tak dvojkou za Toyotou. Letos v prvním čtvrtletí se opět vrátila na první místo globálního trhu.

Do koncernu Volkswagen, spadají i další automobilky jako Škoda, Audi a Porsche. Jejich výsledky byly v loňském roce nad všechna očekávání a podržely tak mateřskou společnost. Skupina VW se navíc v roce 2015 potýkala s potížemi v Rusku a Brazílii, kde padá celý trh. Samotný Volkswagen pak prudce padá v USA. Na Audi v Americe aféra „dieselgate“ takový vliv neměla.

Zdroj: iHNed.cz

Facebook Twitter

Související články

25.11.2015Volkswagen po třetí: i Audi má problémy s emisemi
20.11.2015Americký úřad po Volkswagenu chce, aby odkoupil některá auta od zákazníků
05.11.2015Volkswagen podváděl i při měření emisí oxidu uhličitého. Koncern to bude stát další 2 miliardy
29.09.2015Jaký bude mít skandál Volkswagenu vliv na pojišťovny?
25.09.2015Volkswagen na pranýři. Žaloby padají rychleji než jeho akcie.
22.09.2015Německý Volkswagen čelí skandálu s podvodem měření emisí

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.