Škody » Vlaková nehoda u Horažďovic. ČD prožívají krušný měsíc.

Vlaková nehoda u Horažďovic. ČD prožívají krušný měsíc.

5.8.2015, Škody

Vlaková nehoda u Horažďovic. ČD prožívají krušný měsíc.

Ve vlakové stanici Horažďovice došlo k vlakové nehodě. Zadní vagóny projíždějící soupravy vykolejily a narazily do stojícího vlaku na vedlejší koleji. Do nemocnice bylo převezeno 15 zraněných.

České dráhy prožívají velmi náročné období na nehody vlakových souprav a s nimi i jejich pojišťovatele Česká pojišťovna a Kooperativa. V polovině července došlo k nehodě na Masarykově nádraží, kdy vlak projel zábrany a vjel až na nástupiště. Týden po tomto incidentu došlo ke střetu Pendolína a nákladního automobilu u obce Studénka a včera vykolejil rychlík těsně před vlakovou stanicí Horažďovice.

Při nehodě naštěstí nebyl nikdo smrtelně zraněn. Vrtulníky a záchranné vozy odvezly do nemocnice sedm středně těžce zraněných a 8 lehce. Dalších 35 ošetřili záchranáři na místě. V soupravě cestovalo celkem 200 lidí. ČD budou nyní zraněným vyplácet odškodné.

Nehoda byla nejspíše způsobena přehozením výhybky ve chvíli, kdy přes ní vlak přejížděl. Následkem toho vykolejily dva poslední vagóny soupravy a narazily do stojící lokomotivy. Pokud se vyšetřovatelé nehody přikloní k této alternativě, bude vina na straně Správy železničních dopravních cest, po jejíž pojišťovně budou ČD vymáhat náhradu škody. Ta se v důsledku poškození lokomotivy a dvou vagonů vyšplhala na 12 milionu korun. Dalších 500 000 Kč bude stát oprava kolejí a jejich součástí.

Autor: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

23.07.2015Srážka Pendolina a kamionu ve Studénce bude stát 160 milionů
04.03.2012Srážka vlaků v Polsku: 16 mrtvých
06.01.2014Vlaky na přejezdech dál masakrují vozidla. Viníky jsou až na výjimky sami motoristé
07.08.2013QBE začala vyplácet zálohy lidem zraněným ve španělském „vlaku hrůzy“

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.