Škody » UNIQA odhaduje celkové škody z povodní mezi 360 a 400 miliony korun.

UNIQA odhaduje celkové škody z povodní mezi 360 a 400 miliony korun.

11.6.2013, Škody, UNIQA

UNIQA odhaduje celkové škody z povodní mezi 360 a 400 miliony korun.

Uniqa registruje k dnešnímu dni (ke 13té hodině) celkem 685 škod s úhrnnou odhadovanou škodou 168 milionů korun. V rámci tohoto počtu je 445 škod na občanském majetku (domky, domácnosti, zahrady, sklepy), 135 škod na firemním majetku ( z toho velkých průmyslových 46 v hodnotě asi 65 milionů korun) a 105 škod na vozidlech ( z povodní máme zatím nahlášeno 32 poničených aut, ale přibylo dalších 73 z nedělního krupobití). Krupobití nejvíce řádilo na autech na Mělnicku (Libiš, Neratovice) a ve Šluknovském výběžku (Jiříkov, Šluknov).

"Jen včera nahlásili naši klienti bezmála 120 škod v hodnotě přibližně 60 milionů korun. Z pohledu výše hlášené škody bylo pondělí nejsilnějším dne - kromě škod z "průběžných" povodní, jak putovaly Českem, přibyly také škody z bleskových přívalových dešťů a krup v neděli. Dnešní den je už o poznání klidnější, nicméně stále se dá předpokládat, že budou postupně dohlašovány škody z povodí Labe a lagun okolo tohoto toku, včetně těch větších průmyslových a firemních." uvedla tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.


Celkový odhad škod z povodní drží UNIQA i nadále na přibližně 1000 případů v úhrnné hodnotě pravděpodobně někde mezi 360 a 400 miliony korun. Mezi klienty se vyskytují i tací, kteří začátkem týdne ohlásili už druhou škodu na majetku - přívalové deště jim příbytky vyplavily podruhé.


"Apelujeme na všechny klienty, aby v případě potřeby žádali zálohy na zvládnutí obnovy, pokud jim situaci usnadní. Pro UNIQA není problém jim peníze poslat v přiměřené výši na účet do několika dnů." říká Svobodová.

 

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Facebook Twitter

Související články

10.06.2013UNIQA: Škody z povodní se blíží 150 miliónům  korun
23.04.2013UNIQA používá zpřesněné povodňové mapy
10.05.2010Povodňové mapy pro veřejnost zdarma
11.06.2013Téma: Povodně 2013 - škody
03.06.2013ČAP radí klientům poškozeným nepřízní povodní a záplav
03.06.2013Pojišťovací makléři aktivují své krizové plány

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.