Škody » Tyčinky Mars se stahují z prodeje. Našel se v nich kousek plastu

Tyčinky Mars se stahují z prodeje. Našel se v nich kousek plastu

2.3.2016, Škody, Reuters

Tyčinky Mars se stahují z prodeje. Našel se v nich kousek plastu

V tyčinkách Mars našel německý zákazník kousky plastu. Společnost proto stahuje své tyčinky a sladkosti vyrobené v Nizozemsku z trhů v 55 zemích, včetně Česka. Firma to uvedla v tiskovém prohlášení.

 

Všechny stažené produkty zahrnující tyčinky Mars, Snickers a Milky Way, byly vyrobeny v Holandské továrně ve Veghel. Jak řekl mluvčí firmy Mars, byly prodány do evropských zemí včetně Německa, Francie a Británie, dále pak do některých zemí v Asii.

Mars vydala příkaz ke stažení výrobku z prodeje sedm dní po obdržení stížnosti spotřebitele v Německu, který v tyčince Mars našel kousek červeného plastu. Tyčinku poslal zpět do společnosti.

Staženy byly produkty Mars, Snickers a Milky Way Minis s daty trvanlivosti od 19. června 2016 do 8. ledna 2017, stejné ve všech zemích.

„Nemůžeme si být jisti, že byl plast jen v této jedné tyčince“, uvedl mluvčí Nizozemského Mars. „Nechceme nechávat na trhu produkty, které třeba jen domněle nesplňují požadavky na kvalitu, proto jsme se rozhodli stáhnout všechny zpět.“

Nebylo okamžitě jisté, kolik tato kauza odvolání jejich produktů bude společnost stát, proto nebyla zveřejněna detailní finanční situace. Mluvčí se odmítla vyjádřit k finančnímu důsledku stažení z prodeje, což samozřejmě ovlivní továrny.

Časové prodlevy mezi stížnostmi zákazníků nejsou úplně obvyklé, protože podniky, které zboží prodávají, dostávají upozornění o produktech, které obsahují nějaké cizí předměty téměř ihned, jak osvětlil partner v Weightmans LLP, Stephen Robb, zastupující výrobce a jejich pojišťovny v otázkách odpovědnosti za výrobky.

Stažení z prodeje těchto výrobků může mít za následek těžkou ztrátu dobré pověsti, stejně jako například maggi nudle od Nestle, když bylo nalezeno balení obsahující nebezpečně vysoké množství olova, nebo čokoládové tyčinky od firmy Cadbury v roce 2006, kdy za vypuknutí salmonely, zaplatili v této souvislosti náklady zhruba ve výši 20 milionů liber.

Autor: Blanka Dalešická
Zdroj: Reuters

Facebook Twitter

Související články

04.08.2015Automobilka Fiat Chrysler stahuje z trhu 843 tis. vozů kvůli vadným airbagům
24.06.2015Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny
21.05.2015Toyota a Nissan stahují 6,5 mil. aut zpět do servisů. Nastupuje pojištění stažení výrobku z trhu

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.