Škody » Toyota kvůli zemětřesení v Japonsku přišla o 277 milionů dolarů

Toyota kvůli zemětřesení v Japonsku přišla o 277 milionů dolarů

22.4.2016, Škody, oPojištění

Toyota kvůli zemětřesení v Japonsku přišla o 277 milionů dolarů

Série zemětřesení o síle až 6,5 stupně, která minulý týden postihla jih Japonska, ovlivnila i provoz jedné z největších automobilek světa Toyoty. Ta odhaduje, že přerušení provozu v důsledku zemětřesení jí bude stát 277 milionů dolarů.

Výrobní linka Toyoty se zastavila koncem minulého týdne. Automobilka musela výrobu částečně přesunout do strategických továren v jiných částech Japonska. Zastavena byla rovněž výroba proudových motorů pro Aisin Seiki, čipová výroba pro Renesas Electronics a výroba motocyklů pro automobilku Honda.

Jen samotnou Toyotu bude odstávka stát výrobu 56 000 vozidel vlastní značky a celkovou ztrátu odhaduje na 30 miliard jenů, tedy 277 milionů dolarů. Automobilka odhaduje, že tento nepředvídatelný výkyv bude velmi těžké dohnat a citelně se projeví na jejích pololetních výsledcích.

Toyota je pod tlakem i proto, že jako jedna z mála automobilek spoléhá na výrobu pouze ve své vlastní zemi. Jen v loňském roce vyprodukovala 4 miliony aut. Akcie společnosti, stejně jako akcie Nissan Motors a Hondy spadly po zemětřesení prudce dolů o 17%.

„Vzhledem k poučení z velkého zemětřesení v roce 2011, vybudovaly automobilky a jejich dodavatelé společně silné distribuční sítě , které mohou pomoci rychle obnovit dodávky po podobných katastrofách,“ uvedla analytická společnost Nomura Holdings Inc. „A to i za předpokladu, že by výroba v japonských automobilkách měla být ovlivněna po dobu několika týdnů. Proto věříme, že se vše rychle vrátí k normálu.“


Toyota byla nucena vypnout montážní linky již letos v únoru na dobu jednoho týdne, kvůli výbuchu a požáru na lince pro výrobu motorů, převodovek a komponentů pro nákladní auta.

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

19.02.2016Toyota svolává do servisů 3 miliony vozů SUV kvůli vadě na pásech
21.05.2015Toyota a Nissan stahují 6,5 mil. aut zpět do servisů. Nastupuje pojištění stažení výrobku z trhu
11.04.2013Toyota dobrovolně stahuje z trhu 1,73 mil. vozů
08.03.2012Toyota svolává další statisíce aut. Většinou pickupy
26.01.2011Toyota opět svolává auta - tentokrát kvůli úniku paliva

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.