Škody » Těžký sníh trápí nejenom motoristy. Allianz už oznámili 760 škod za desítky milionů korun

Těžký sníh trápí nejenom motoristy. Allianz už oznámili 760 škod za desítky milionů korun

4.3.2016, Škody, Allianz

Těžký sníh trápí nejenom motoristy. Allianz už oznámili 760 škod za desítky milionů korun

Po sněhové nadílce a především poté, co se změnil v těžkou hmotu, oznámilo Allianz pojišťovně škodu na autě už 760 řidičů. Z toho přes 200 jich má poškozené nebo zničené přední sklo. Nejčastější hlášení zněla: “pod tíhou sněhu došlo k pádu stromu na vozidlo“, “kolega dostal smyk a narazil do jiného auta“, “na neprohrnuté vozovce se se mnou utrhla krajnice“ a “kapotu auta mi poškodil led, který spadl ze střechy domu“. Allianz za rozmary počasí nejenom motoristům zaplatí několik desítek milionů korun. Nejvíce škod je v Praze, na Ústecku, Teplicku a Příbramsku.

Likvidátoři Allianz vyřizovali i jednu kuriózní pojistnou událost. Na jejím začátku byly rampouchy, které popadaly z okapu na zaparkované vozidlo. Následně ze stejného domu spadl na chodník vedle auta i jeho majitel, který se snažil zbavit střechu velké sněhové čepice.

„Nejčastěji v těchto dnech řešíme spadlý sníh, led a stromy či větve na zaparkovaná auta,“ říká metodička likvidace Allianz pojišťovny Hana Jurová. Poškozené jsou pak zpravidla kapoty, čelní skla a střechy vozidel. Opravy jdou až do mnoha desítek tisíc korun. Zranění v souvislosti s pádem rampouchu nebo sněhové vrstvy naštěstí neřeší v Allianz tak často. „Když se tyto případy stanou, hrozí při nich zranění hlavy, páteře, ale i dolních a horních končetin, protože kvůli pádu sněhu a ledu může poškozený spadnout na zem. V takovém případě bývají náklady na odškodnění daleko vyšší, neboť náhradu může požadovat za nákladné léčení i zdravotní pojišťovna,“ dodává Jurová.

Jak tedy správně postupovat, abyste neriskovali zdraví a současně získali náhradu škody od pojišťovny?

Určitě zdokumentujte stav poškozeného vozidla na místě, vyfotografujte spadlý sníh a nemovitost, ze které spadnul. Nic také nepokazíte, když si zajistíte svědka. To je důležité zejména u úrazu, pokud to situace umožňuje. Další postup už je stejný, ať jde o auto, nebo o člověka, který spadne na neudržovaném chodníku. Škodu lze nárokovat z úrazového pojištění, nebo z odpovědnostního pojištění majitele chodníku nebo nemovitosti. Je možné to udělat i z obou najednou.

Právě majitel chodníku (na kterém někdo upadl) nebo domu (ze kterého spadly rampouchy nebo sníh) kontaktuje svoji pojišťovnu, neboť jde o jeho pojistku. Pojišťovna pak věc řeší s pojištěným, ale zejména s poškozeným, shromáždí dokumentaci, informace, a pokud je vše v pořádku, vyplácí pojistné plnění poškozenému.

Zdroj: Allianz

Facebook Twitter

Související články

10.02.2016Logika Loga českých pojišťoven: Allianz
09.02.2016Šéfem produktového managementu - život, zdraví, penze se v Allianz stal Petr Hájek
04.02.2016Allianz je celosvětově nejcennější pojišťovací značkou. Její hodnota přesahuje půl bilionu korun
04.02.2016Šéfem Marketingu & CRM v Allianz se stal Michal Seifert
22.01.2016Ze živlů napáchaly loni nejvíce škod na majetku klientů Allianz vichřice
15.01.2016Allianz vloni odhalila podvody za 232 milionů korun, což je meziročně o 74 milionů korun více.
11.01.2016Celková škoda z požáru litvínovské chemičky se podle Allianz vyšplhá na více než půl miliardy dolarů

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.