Škody » Sníh přerušil dodávky proudu do stovek domácností

Sníh přerušil dodávky proudu do stovek domácností

2.3.2016, Škody, oPojištění.cz

Sníh přerušil dodávky proudu do stovek domácností

Nejvíce byly postiženy okresy Benešov, Praha-východ, Příbram a Praha západ. V těchto oblastech vyhlásil ČEZ kalamitní stav a snaží se obnovit dodávku proudu do téměř tisíce domácností.

Na to, že jsou sněhem překvapení silničáři, jsme si již zvykli. Ale to, že „kalamitní stav“ způsobí v únoru skupině ČEZ tři centimetry sněhu a odstřihnou od elektřiny stovky domácností, to zatím nezlidovělo a snad se tomu ani tak nestane.

Během večera a noci se montérům poruchových čet podařilo obnovit dodávky na hladině vysokého napětí v okrese Benešov a Praha východ. V současné době pracujeme na odstranění poruch na hladině nízkého napětí,“ uvedla v tiskové zprávě před 7. hodinou ráno mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy Soňa Holingerová. Postiženy byly zpočátku tisíce domácností, teď už je jich podle Holingerové mnohem méně a jejich počet dál klesá.

Počítáme s tím, že dnes bychom měli poruchy na vysokém napětí odstranit. Předpokládáme ale, že se budou ještě objevovat poruchy na nízkém napětí, především v rekreačních oblastech, kterých je ve středních Čechách poměrně dost,“ uvedla Holingerová.

Výrazně se podle ní také vylepšila situace na Příbramsku a v okrese Praha západ. „Evidujeme zde desítku poruchu na vedení vysokého napětí. Na Příbramsku se jedná se například o Milešov, Líšnice. V lokalitě Praha západ pak o Slapsko, kde je velmi těžký a nepřístupný terén,“ uvedla.

Výjimečný kalamitní stav vyhlásil ČEZ v úterý ráno, kdy energetici evidovali pět desítek poruch na vedení vysokého napětí. Jejich příčinou byly většinou stromy a větve, které neunesly tíhu sněhu a spadly na elektrické vedení.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

20.11.2014Téměř polovinu území USA pokryl sníh
16.07.2014ČP odhalila v prvním pololetí letošního roku pojistné podvody za 244 milïonů korun
11.02.2014Rozmary počasí posledních dnů: sníh, záplavy i požáry
26.02.2013Sníh taje, ale v Allianz způsobil bouřlivý začátek týdne
30.01.2013Jak vysoký bude důchod dnešního třicátníka s pomocí 2.pilíře a bez něj?
10.08.2012Řádění živlů v prvním pololetí letošního roku

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.