Škody » Škody způsobené zemětřesením v Japonsku byly odhadnuty na téměř 3 miliardy dolarů

Škody způsobené zemětřesením v Japonsku byly odhadnuty na téměř 3 miliardy dolarů

26.4.2016, Škody, globalinsurance.com

Škody způsobené zemětřesením v Japonsku byly odhadnuty na téměř 3 miliardy dolarů

Společnosti AIR a RMS, vyčíslily hodnotu ekonomických ztrát Japonska v důsledku nedávného zemětřesení. Upozorňují však, že v odhadu není započítána škoda vyplývající z přerušení provozu průmyslových zařízení v regionu. Ty budou mít na japonské firmy rovněž velký dopad.

První ničivé otřesy dolehly na Japonsko 14. dubna. Silné otřesy začaly v odpoledních hodinách a trvaly 30 sekund. Po 40 minutách přišlo další zemětřesení o síle 5,7 stupně. Až nyní vyčíslily agentury AIR a RMS zabývající se rizikovými modely firem, předběžné ekonomické ztráty Země vycházejícího slunce. Zemětřesení nejvíce zasáhlo ostrov Kjúšú a region Kumamoto. V této oblasti jsou ztráty odhadovány mezi 1,7 až 2,9 miliard dolarů.

Odhady zahrnují ztráty na pojištěném soukromém majetku, komunikacích, průmyslových provozech, veřejném majetku i škody způsobené následnými požáry.

Dopady dvou zemětřesení, při kterých zemřelo 58 lidí a 900 bylo zraněno, přinesly rovněž výpadky pitné vody a elektrické energie, škody na dálnicích i železničních tratích, mostech a dalších komunikacích. Krátkodobě byla přerušena letadlová i železniční doprava. Nemluvě o přerušení provozu v průmyslových zařízeních region.

Japonská automobilka Toyota, jejíž největší továrna stojí právě na ostrově Kjúšú, během jednoho týdne přerušení provozu přišla o 277 milionů dolarů, což je jen zlomek částky, kterou vyhodnotí i další společnosti působící v postiženém regionu.

Zdroj: globalinsurance.com

Facebook Twitter

Související články

22.04.2016Toyota kvůli zemětřesení v Japonsku přišla o 277 milionů dolarů
22.04.2016Škody ekvádorského zemětřesení jdou do desítek miliard korun
18.04.2016Ekvádor zasáhlo silné zemětřesení
30.04.2015Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů
27.04.2015Do zemětřesením zasaženého Nepálu míří pomoc z celého světa
25.08.2014Kalifornii zasáhlo silné zemětřesení, nyní se blíží od Mexika hurikán
18.08.2014Írán zasáhlo silné zemětřesení
04.08.2014Zemětřesení v Číně nepřežilo nejméně 381 lidí

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.