Škody » Škoda Unipetrolu za loňské výbuchy je 12, 5 miliard korun

Škoda Unipetrolu za loňské výbuchy je 12, 5 miliard korun

13.4.2016, Škody, ČT24

Škoda Unipetrolu za loňské výbuchy je 12, 5 miliard korun

Mohutné výbuchy, které otřásly litvínovskou společností Unipetrol, zničily etylénovou jednotku a pec, jejíž hodnota se pohybovala okolo 4 miliard. Její první část byla nyní do Unipetrolu dovezena a začíná probíhat rekonstrukce.

K nebezpečnému požáru Unipetrolu, doprovázeného dvěma mohutnými explozemi došlo 13. srpna 2015. Tehdy v důsledku poškození etylénové jednotky došlo v petrochemickém závodě ke škodám, které se zařadily ve světovém měřítku nepřírodních katastrof do první desítky.

Výše škody požáru byla odhadnuta na 12,5 miliardy korun. Pojišťovna navíc započítává i ušlý zisk firmy. Od požáru stála celá petrochemická výroba a pouze v menším rozsahu pracovala rafinérie. I přes velký požár se ale povedlo Unipetrolu přejít ze ztráty do sedmimiliardového zisku. Analytici tehdy odhadovali, že nebýt srpnové havárie, mohl být čistý zisk ještě o 1,5 miliardy korun vyšší.

Unipetrol byl rovněž po šestidenním zásahu hasičů kritizován za to, že neposkytl dostatečné informace o průběhu požáru a případných nebezpečích. Společnost tedy ve spolupráci s radními Litvínova a okolních měst spustila bezpečnostní SMS systém, který bude v podobném případě obyvatele blízkých měst informovat o případných ohroženích.

Zdroj: ČT24

Facebook Twitter

Související články

13.08.2015Litvínovský Unipetrol byl v plamenech. Explodoval propylen.
01.03.2016Živly v roce 2015 způsobily škody za 1,3 mld. Kč.
18.12.2015Škody způsobené obřím požárem v Indonésii dosáhly 16 miliard dolarů
04.12.2015Počítačoví hackeři zaútočili na australský superpočítač. Škody jdou do milionů dolarů.
20.11.2015V Brazílii se protrhla nádrž s toxickým kalem. Škody jdou do miliard dolarů.
27.08.2015Škody v Tchien-ťinu asi přesáhnou odhady. Zátěž ponesou tamější pojišťovny

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.