Škody » Přírodní nebezpečí » Texas a Arkansas zasáhlo 20 tornád

Texas a Arkansas zasáhlo 20 tornád

12.5.2015, Přírodní nebezpečí, SITA, Reuters

Texas a Arkansas zasáhlo 20 tornád

Nejméně čtyři lidé zahynuli a asi 50 bylo zraněno po tom, co americké státy Texas a Arkansas v noci zasáhla série tornád. Informovali o tom v pondělí tamější představitelé.

 

V neděli 10. května zasáhlo 20 tornád území od Texasu po Jižní Dakotu a přinesla i silný déšť a záplavy. Série tornád udeřila v této oblasti už ve středu, přičemž jedno zpustošilo přímo město Oklahoma, kde napáchalo velké škody. Dočasně muselo být uzavřeno i letiště a mnoho částí centra města bylo zatopeno.

Přírodní živly ničily budovy a strhávaly elektrická vedení. Ve městě Van v Texasu zahynul v mobilním domě manželský pár, osm dalších lidí je nezvěstných. Záchranáři se psi pročesávají trosky a hledají případné další oběti.

Poškozeno je 30% města Van s téměř 2 500 obyvateli. Podle úřadů převezly sanitky do nemocnic 43 lidí a další přišli sami. V okrese Howard, ve státě Arkansas zemřeli dva lidé a dva další utrpěli vážná zranění, když tornádo zasáhlo tamější areál s obytnými přívěsy.

Zdroj: SITA, Reuters

Facebook Twitter

Související články

24.04.2015Sibiř postihly rozsáhlé požáry. V plamenech je víc jak 200 000 hektarů lesa
22.04.2015Austrálii postihla nejsilnější větrná bouře za posledních 10 let
17.06.2014V USA řádila dvě tornáda vedle sebe
11.05.2014Tornádo v USA zničilo několik stovek domů
29.04.2014Tornáda dál pustoší USA, bouře míří na východ
30.04.2015Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů
27.04.2015Do zemětřesením zasaženého Nepálu míří pomoc z celého světa
25.08.2014Kalifornii zasáhlo silné zemětřesení, nyní se blíží od Mexika hurikán
23.04.2015V jižním Chile vybuchla sopka Calbuco. Evakuováno je tisíce lidí

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.