Škody » Přírodní nebezpečí » Popel z aljašské sopky narušil leteckou dopravu

Popel z aljašské sopky narušil leteckou dopravu

31.3.2016, Přírodní nebezpečí, oPojištění

Popel z aljašské sopky narušil leteckou dopravu

Oblak popela z aktivní sopky Pavlof na jihozápadě Aljašky vítr rozfoukal až do vzdálenosti 640 km, což způsobilo rušení letů a omezení dostupnosti některých regionů. Úřady z bezpečnostních důvodů zrušily 28 vnitrostátních a 41 mezinárodních letů. 

Sopka Pvlof se nachází na Aljašském poloostrově a patří mezi nejaktivnější v tomto regionu. K jejímu probuzení došlo v neděli 27. března a při explozi vychrlila do výšky 11 300 metrů tuny prachu a popela. Vítr pak oblaka rozptýlil do vnitrozemí, čímž ohrozil bezpečnost letecké dopravy.

Letecká doprava musela být ihned zastavena, čímž bylo postiženo přibližně 3000 cestujících.

V posledních šesti až osmi hodinách je činnost sopky přerušovaná. V krátkých časových úsecích dochází k malým explozím, dým už nestoupá bez ustání,” uvedl podle agentury AP americký odborník Dave Schneider.

Dým a popel ale podle americké geologické služby USGS dále ohrožují zrak, pokožku a dýchací cesty některých obyvatel. Úřady vyzvaly lidi v zasažených oblastech, aby pokud možno nevycházeli ven.

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

23.04.2015V jižním Chile vybuchla sopka Calbuco. Evakuováno je tisíce lidí
14.02.2014Na Jávě se probudila sopka Mound Kelud
24.08.2015Výbuch otřásl chemickou továrnou ve východočínské provincii Šan-tung
13.08.2015Výbuch skladiště v Tchien-ťinu si vyžádal život nejméně 44 lidí
10.09.2014V Německu vybuchla chemická továrna, explozi nepřežil jeden člověk
30.04.2014Na Bajkale vybuchl muniční sklad
06.03.2014Loňský výbuch plynu v Praze:  případ je odložen, viník  již zemřel

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.